Pechowy remis Macedonii Północnej w pierwszym teście przed Euro 2020

Eljif Elmas
PressFocus Na zdjęciu: Eljif Elmas

Przygotowująca się do Euro 2020 reprezentacja Macedonii Północnej zremisowała 1:1 ze Słowenią w towarzyskim spotkaniu, które rozegrane zostało w środę w Skopje.

Pierwszy sparing Macedonii Północnej

Dla reprezentacji Macedonii Północnej, która już niedługo zadebiutuje w finałach Mistrzostw Europy, było to pierwsze sparingowe spotkanie przed turniejem. Podopieczni Igora Angelovskiego byli w środę o krok od odniesienia zwycięstwa.

Pierwsza połowa środowego spotkania nie była wielkim widowiskiem. Nie obejrzeliśmy w niej nie tylko bramek, ale również żadnego celnego strzału. Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie.

Dziesięć minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie Macedonia Północna objęła prowadzenie. Po zagraniu Alioskiego z lewej strony boiska, świetnym uderzeniem z prawej strony pola karnego w długi róg popisał się Eljif Elmas.

Wynik długo nie ulegał zmianie, ale w siódmej minucie doliczonego czasu gry Słoweńcy doprowadzili do wyrównania. Do bramki macedońskiego zespołu, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, wpisał się Crnigoj.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w Euro 2020 reprezentacja Macedonii Północnej rozegra jeszcze jedno sparingowe spotkanie. W najbliższy piątek (4 czerwca) jej rywalem będzie Kazachstan.

Podczas Mistrzostw Europy Macedonia Północna zagra w jednej grupie z Austrią, Ukrainą i Holandią.