Euro 2020: UEFA wykreśliła Bilbao

San Mames
San Mames PressFocus

Bilbao było jednym z miast, które miało gościć finalistów Euro 2020. Tak jednak nie będzie. W środowy wieczór rada miasta oraz rząd Baskonii potwierdziły, że Bilbao zostanie wykreślone z listy miast gospodarzy Mistrzostw Europy.

Z Hiszpanią gdzie indziej

Obiekt San Mames w Bilbao, na którym na co dzień występuje Athletic, miał być gospodarzem czterech spotkań turnieju finałowego Euro 2020. W pierwszym z nich przeciwko reprezentacji Hiszpanii miała zagrać Polska (19 czerwca). Gospodarze w Bilbao mieli rozegrać również pozostałe dwa mecze w fazie grupowej – ze Szwecją (14 czerwca) oraz Słowacją (23 czerwca). W Bilbao miał się również odbyć jeden mecz 1/8 finału (27 czerwca).

Decyzję o wykreśleniu Bilbao z listy miast gospodarzy podjęła Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Powodem takiej decyzji jest brak pewności, czy podczas turnieju finałowego na trybunach San Mames będą mogli zasiąść kibiców. Był to jeden z podstawowych warunków postawionych przez UEFA.

Jak informuje Marca rada miasta Bilbao zamierza walczyć o odszkodowanie od UEFA. Na przygotowania do organizacji meczów przeznaczono około 1,5 miliona euro i właśnie zwrotu zainwestowanych środków Bilbao będzie domagało się od europejskiego organu.

Na razie nie wiadomo, gdzie przeniesione zostaną wspomniane mecze. Jednym z kandydatów do ich przejęcia ma być według medialnych doniesień Sewilla. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższy piątek.

Komentarze