adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 fot. adidas

Euro 2020. UEFA komentuje medialne doniesienia

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że nie ma aktualnie planów zmiany formatu Euro 2020, które zostało zaplanowane na lato przyszłego roku. To reakcja na medialne doniesienia sugerujące, że może zostać podjęta decyzja o organizacji finałowego turnieju tylko w jednym kraju.

Czytaj dalej…

Euro 2020 w tym roku nie odbyło się zgodnie z planem, po tym jak w marcu została podjęta decyzja o przedłożeniu go z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Po raz pierwszy Mistrzostwa Europy miały zostać rozegrane w kilkunastu miastach w całej Europie.

W tym tygodniu francuska gazeta Le Parisien poinformowała, że władze europejskiej piłki mają poważnie rozważać rezygnację z początkowego formatu i zorganizowanie turnieju tylko w jednym kraju. Powodem jest oczywiście aktualna sytuacja epidemiczna panująca w Europie i cały czas rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w poszczególnych krajach. Francuski dziennik wskazał nawet kraj, który miałby być rozważany pod tym kątem i miałaby nim być Rosja.

Na medialne doniesienia zareagowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA), która wydawała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. “UEFA zamierza zorganizować Euro 2020 w formacie i miejsca potwierdzonych na początku tego roku i ściśle współpracujemy ze wszystkimi miastami gospodarzami nad przygotowaniami” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

“Biorąc pod uwagę niepewność wokół koronawirusa, nad którą nie ma kontroli ani UEFA, ani lokalne organy organizacyjne, jest obecnie zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy te mecze w czerwcu i lipcu będą miały ograniczenia dotyczące kibiców, czy nawet ich organizacji” – kontynuowano.

“Wysiłki UEFA skupiają się obecnie na planowaniu turnieju na wszystkich 12 obiektach z udziałem kibiców” – dodano.

Miastami gospodarzami miały być Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg.

Komentarze