Reprezentacja Anglii z poważnym osłabieniem. Dramat młodej gwiazdy!

Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-Arnold fot. PressFocus

Trent Alexander-Arnold z powodu kontuzji nie będzie mógł wziąć udziału w Euro 2020. Angielska Federacja Piłkarska w oficjalnym komunikacie poinformowała, że zawodnik został wykluczony z kadry na Mistrzostwa Europy.

  • Synowie Albionu na finiszu przygotować do Euro doznali poważnego osłabienia
  • Z powodu kontuzji Trent Alexander-Arnold nie będzie mógł zagrać na turnieju
  • Przerwa w grze zawodnika ma wynieść mniej więcej sześć tygodnii

Reprezentacja Anglii z poważnym osłabieniem

Trent Alexander-Arnold miał ogromnego pecha. Zawodnik doznał kontuzji w trakcie środowego meczu towarzyskiego przeciwko Austrii, które zakończyło się wiktorią Synów Albionu 1:0.

22-latek co prawda zaliczył w starciu rozgrywanym na Riverside Stadium całe spotkanie. Dostał nawet w 88. minucie żółtą kartkę. Niemniej opuszczał plac gry, kulejąc.

W czwartek zawodnik przeszedł szczegółowe badania, które wykluczyły udział piłkarza na Euro. Zawodnik musiał zatem opuścić zgrupowanie, aby wrócić do klubu, gdzie będzie przechodził rehabilitację.

Angielscy dziennikarze podają, że kontuzja Alexandra-Arnolda wykluczy go z gry na sześć tygodni. Logczna jest zatem decyzja związana z tym, aby zawodnik został wykluczony z kadry na zbliżający się turniej.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie powołany w miejsce piłkarza Liverpoolu. Niewykluczone, że w miejsce prawego defensora wskoczy ktoś z trójki: Kyle Walker, Kieran Trippier lub Reece James.

Anglicy w trakcie Mistrzostw Europy rywalizować będą w grupie D. Rywalami Synów Albionu będą: Chorwacja, Szkocja i Czechy. Podopieczni Garetha Southgate’a w swoim pierwszym spotkaniu na Euro zmierzą się 13 czerwca o 15:00 z Chorwatami w Londynie.

Komentarze

Comments 2 comments