Euro 2020 nie ominie pomocnika Bayernu. Dobre wyniki badań

Leon Goretzka
Leon Goretzka PressFocus

Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec może odetchnąć z ulgą. Kontuzja, której przed tygodniem nabawił się Leon Goretzka nie jest poważna i jego udział w Euro 2020 nie jest zagrożony.

Dobre wyniki badań

26-letni pomocnik Bayernu Monachium kontuzji nabawił się podczas ostatniego ligowego spotkania z Borussią M’Gladbach. Pierwsze badania wykazały naderwanie włókien mięśniowych w lewym udzie. W efekcie pojawiły się obawy, czy Goretzka będzie mógł zagrać w zbliżających się wielkimi krokami finałach Mistrzostw Europy.

Jak informuje Sport1, pomocnik w piątek rano przeszedł kolejne badania, po których przekazane zostały pozytywne informacje. Goretzkę nie czeka długa przerwa w grze, co oznacza, że powinien być do dyspozycji Joachima Loewa na mecze Euro 2020.

Dobre wiadomości podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Freiburgiem potwierdził także trener Bayernu Hansi Flick, choć nie będzie mógł skorzystać z usług Goretzki w ostatnich dwóch spotkaniach obecnego sezonu.

Mecz z Francją celem Goretzki

Reprezentacja Niemiec przygotowania do turnieju finałowego Euro 2020 rozpocznie 28 maja w Seefeld. Na razie nie wiadomo, czy Goretzka pojawi się tam w tym dniu. Niewykluczone, że drużyny dołączy nieco później. Cel ma jednak jeden – występ w pierwszym spotkaniu z Francją, które rozegrane zostanie 15 czerwca.

Francja
Niemcy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 13. czerwca 2021 17:50.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze