Anglia potwierdziła ostatnich rywali przed Euro 2020

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

Zespołu Austrii i Rumunii sprawdzą formę reprezentacji Anglii tuż przed zaplanowanymi finałami Euro 2020. Angielska Federacja Piłkarska (FA) potwierdziła, że oba spotkania rozegrane zostaną w czerwcu.

Pierwotnie oba mecze miały odbyć się w ubiegłym roku, zanim finały mistrzostw Europy zostały przesunięte o rok z powodu pandemii koronawirusa. Teraz potwierdzono, że Austria i Rumunia pozostaną ostatnimi sparingpartnerami angielskiego zespołu przed finałowym turniejem.

Spotkanie z Austrią rozegrane zostanie 2 czerwca, natomiast mecz z Rumunią odbędzie się cztery dni później. Oba mecze odbędą się w Anglii, ale decyzja w sprawie ich dokładnych lokalizacji jeszcze nie zapadła.

Podczas Euro 2020, które odbędzie się w dniach 11 czerwca – 11 lipca, reprezentacja Anglii zagra w grupie D. Jej przeciwnikami będą Chorwacja (13 czerwca), Szkocja (18 czerwca) i Czechy (22 czerwca).

Reprezentacja Anglii rywalem Biało-czerwonych

Wcześniej prowadzoną przez Garetha Soutghate’a reprezentację Anglii czekają również pierwsze spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Jednym z ich rywali będzie reprezentacja Polski.

Pierwsza seria eliminacyjnych meczów odbędzie się w drugiej połowie marca. Reprezentacja Anglii rywalizację rozpocznie od meczu z San Marino u siebie (25 marca). W kolejnych dniach zagra także z Albanią (28 marca na wyjeździe) i Polską (31 marca u siebie).

Komentarze