Awans Danii do fazy pucharowej. Z kim Dania zagra w 1/8 finału?

Reprezentacja Danii zapewniła sobie we wtorek awans do fazy pucharowej na mistrzostwach Europy 2024. Zespół Kaspra Hjulmanda bezbramkowo zremisował z Serbią w ostatniej kolejce grupy C. Duńczycy w 1/8 finału zagrają z reprezentacją Niemiec.

Andreas Christensen
Obserwuj nas w
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Andreas Christensen

Awans Danii do 1/8 finału

Reprezentacja Danii na mistrzostwach Europy 2024 po trzech spotkaniach fazy grupowej zgromadziła na swoim koncie trzy punkty. Na początku turnieju zremisowała ze Słowenią (1:1), w drugiej serii gier padł remis z Anglią (1:1), zaś w dzisiejszej rywalizacji Danii z Serbią gole nie padły.

POLECAMY TAKŻE

Mecz z Serbią był zacięty, ale obie drużyny nie zdołały przełamać defensyw przeciwnika. Duńczycy zaprezentowali solidną grę w obronie, co pozwoliło im utrzymać cenny remis, który przesądził o ich awansie. Na czele tabeli grupy C pozostali Anglicy, którzy uzbierali pięć punktów. Natomiast na drugiej lokacie zmagania grupowe zakończyli podopieczni Hjulmanda.

W 1/8 finału Euro 2024 Dania zmierzy się z reprezentacją Niemiec, co z pewnością będzie jednym z najbardziej emocjonujących spotkań fazy turnieju. Niemcy, jako jedni z faworytów do zdobycia tytułu, stanowią poważne wyzwanie dla Duńczyków, którzy będą musieli pokazać swoją najlepszą formę, żeby awansować dalej.

Komentarze