Wiadomo, kto będzie sędzią meczu Polska – Austria. Niedawno pobili go na boisku

Umut Meler będzie sędzią piątkowego meczu Polska - Austria. Turecki arbiter niedawno miał przykry incydent, który zakończył się pobytem w szpitalu.

Umut Meler
Obserwuj nas w
sportpix / Alamy Na zdjęciu: Umut Meler

Umut Meler sędzią głównym meczu Polska – Austria

Już w piątek (21 czerwca) reprezentacja Polski zagra z Austrią w drugim meczu grupowym na Euro 2024. Dla obu drużyn, które na ten moment mają zerowy dorobek punktowy, będzie to arcyważne spotkanie w kontekście awansu do fazy pucharowej turnieju. Zwycięzca ma duże szanse na kwalifikację z trzeciej pozycji.

POLECAMY TAKŻE

UEFA oficjalnie poinformowała, że sędzią głównym meczu Polska – Austria będzie Umut Meler. Turecki arbiter ma już spore międzynarodowe doświadczenie, a na Euro 2024 prowadził spotkanie Belgii ze Słowacją.

Kilka miesięcy temu zrobiło się o nim głośno ze względu na skandaliczne sceny po starciu Ankaragucu z Rizesporem (1:1). Faruk Koca, prezes Ankaragucu, po końcowym gwizdku wpadł w szał i momentalnie udał się na boisko. Działacz najpierw uderzył w twarz sędziego Umuta Melera, a następnie wraz z kilkoma swoimi ludźmi kopał leżącego arbitra, którego następnie przewieziono do szpitala.

Skład sędziowski na mecz Polska – Austria

  • Sędzia główny: Umut Meler
  • Asystenci: Emre Eyisoy, Kerem Ersoy
  • Sędzia techniczny: Rade Obrenović
  • VAR: Paolo Valeri

Początek spotkania Polska – Austria w piątek (21 czerwca) o godzinie 18:00. Mecz odbędzie się na obiekcie Olympiastadion w Berlinie.

Sprawdź: Euro 2024. Kto awansuje do 1/8 finału? Superkomputer ocenił wskazał drużyny

Komentarze