Gwiazda reprezentacji Holandii z uznaniem o Polakach. “Trudny zespół”

Virgil van Dijk już w niedzielę wraz z reprezentacją Holandii zmierzy się z Polską na EURO 2024. Kapitan "Oranje" w rozmowie z "liverpoolfc.com" poruszył temat zbliżającego się meczu i rywala.

Virgil van Dijk
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Virgil van Dijk

Virgil van Dijk: Wiem, że będzie mnóstwo polskich kibiców

Już w niedzielę odbędzie się spotkanie reprezentacji Polski z Holandią na EURO 2024. Temat zbliżającego się meczu poruszył Virgil van Dijk. Gwiazda „Oranje” w wywiadzie dla „liverpoolfc.com” podkreślił, że „Biało-Czerwoni” będą trudnym rywalem, ponieważ mają wielu dobrych zawodników. 32-latek również jest przekonany, że na obiekcie w Hamburgu zasiądzie sporo polskich fanów.

POLECAMY TAKŻE

Trudny zespół, który ma dobrych graczy. Wiem, że będzie tam mnóstwo polskich kibiców, którzy utrudnią nam zadanie. Naprawdę potrzebujemy holenderskich fanów na tym meczu, pierwszy mecz grupowy na Euro zawsze jest trudny – powiedział Virgil van Dijk, cytowany przez serwis „lfc.pl”.

Zobacz również: Sędziowie na EURO 2024

Zawodnik Liverpoolu z powodu kontuzji opuścił ostatnie mistrzostwa Europy. Teraz 32-latek będzie pełnił rolę kapitana „Oranje”. Doświadczony stoper w rozmowie z wcześniej wspomnianym portalem przyznał, że m.in. reprezentowanie Holandii na wielkim turnieju jest dla niego największym honorem.

Nieustannie współpracujemy, aby wszystko było gotowe, każdego dnia podczas spotkań, na treningu, aby być pewnym, że wszystko jest tak, jak należy. Grasz dla “Oranje”, to najwyższy honor, jaki możesz doświadczyć jako zawodnik. Zagrasz na wielkim turnieju i będziesz reprezentować swój kraj. Trzeba się tym cieszyć, nawet w trudnych momentach, które na pewno się pojawią – podkreślił zawodnik „The Reds”.

Sprawdź także: Zamieszanie wokół reprezentacji Holandii. Dziennikarz podał fałszywe informacje

Komentarze