Tyle są warci Holendrzy i Turcy. Dysproporcja się w 1/4 finału Euro 2024

Dysproporcja wartości pomiędzy reprezentacją Holandii oraz Turcji jest dość duża, ale chyba nie na tyle, aby była widoczna podczas ćwierćfinału Euro 2024.

Xavi Simons - Hakan Calhanoglu
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Xavi Simons - Hakan Calhanoglu

Najbardziej wartościowa kadra wygra mecz?

Drugim spotkanie ćwierćfinałowym rozgrywanym w sobotę będzie rywalizacja pomiędzy reprezentacją Holandii oraz Turcji. Oba te zespoły mają swoje silne oraz słabe strony, ale to właśnie Oranje wydają się zdecydowanym faworytem tego pojedynku, choć trzeb przyznać, że wielu spodziewało się po ich dyspozycji na Euro 2024 znacznie, ale to znacznie więcej. Z kolei Turcy – typowani przez wielu jako czarny koń tych rozgrywek – potwierdzają opinie wielu, że mają najlepsze od lat pokolenie. Stąd też można się spodziewać, że zobaczymy dziś wieczorem bardzo ofensywny futbol, a wygra ten zespół, który będzie lepiej bronił.

POLECAMY TAKŻE

Jest jednak jedna statystyka, która działa zdecydowanie na korzyść Holendrów. A to mianowicie wartość zespołu. Serwis “Transfermarkt” wycenia cały zespół Ronalda Koemana na dokładnie 815 milionów euro. Z kolei kadrę Turków tylko na około 324 miliony euro. Różnica jest więc ponad dwukrotna. Podobnie jest w kwestii najdroższego zawodnika, z zespole Oranje jest to Xavi Simons wart 80 milionów, a w ekipie znad Bosforu Hakan Calhanoglu, wyceniany na 45 milionów. Dysproporcja ta jest najbardziej widoczna w zestawieniu trzech najbardziej wartościowych graczy każdego zespołu.

Reprezentacja HolandiiReprezentacja Turcji
Xavi Simons (80 mln euro)Hakan Calhanoglu (45 mln euro)
Matthijs de Ligt (65 mln euro)Arda Guler (30 mln euro)
Micky van de Ven (55 mln euro)Kenan Yildiz (30 mln euro)

Mecz pomiędzy Holandią a Turcją zostanie rozegrany o godzinie 21:00 i będzie transmitowany na kanałach TVP1 i TVP Sport, natomiast online na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Rywalizację prosto z Olympiastadion w Berlinie skomentują Dariusz Szpakowski oraz Grzegorz Mielcarski.

Czytaj więcej: Zalewski na celowniku wielkiego klubu! Takiego transferu jeszcze nie było

Kto awansuje do pófinału?

Holandia 70%
Turcja 30%
23+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Holandia
  • Turcja

Komentarze