Hajto porównał Luisa de la Fuente z byłym selekcjonerem Polski

Tomasz Hajto w programie "Cafe Euro Cast" w "Polsacie Sport" wyraził swoje uznanie dla pracy Luisa de la Fuente z Hiszpanią. - Jego przekazy są proste. On przypomina mi trenera Jerzego Engela z najlepszych czasów - stwierdził.

Luis de la Fuente
Obserwuj nas w
Orange Pics BV / Alamy Na zdjęciu: Luis de la Fuente

Tomasz Hajto zachwycony Luisem de la Fuente

Selekcjoner Luis de la Fuente poprowadził reprezentację Hiszpanii do wielkiego finału mistrzostw Europy 2024. We wtorek Czerwona Furia rozprawiła się z Francją (2:1) w 1/2 finału, a Lamine Yamal został najmłodszym strzelcem gola w historii Euro. 63-letni trener zdobył Ligę Narodów z Hiszpanią w poprzedniej edycji.

POLECAMY TAKŻE

La Furia w niedzielnym meczu finałowym w Berlinie, postara się wygrać europejski turniej po raz czwarty, a ostatnio triumfowała w 2012. roku. Tomasz Hajto podkreślił, jak dużą rolę odgrywa Luis de la Fuente w zjednoczeniu i wsparciu drużyny. Zaznaczył, że ze strony szkoleniowca nie widać presji.

– Nie macha dużo, nie krzyczy. Jego przekazy są proste. On przypomina mi trenera Jerzego Engela z najlepszych czasów. Coś takiego z ostatnich selekcjonerów miał Jerzy Engel – oznajmił ekspert. Przypomnijmy, że Engel był pierwszym selekcjonerem Biało-czerwonych, któremu udało się awansować na mundial po 1986 roku.

Hajto zauważył również, że selekcjoner Hiszpanii potrafi zarządzać zespołem w sposób, który dodaje pewności siebie i spokoju. – To nie jest chaotyczny trener. Każdego szanuje. Zarządza grupą ludzi, którzy nie są zadowoleni, bo masz też zawodników, których trzeba posadzić na ławkę – dodał. Hiszpanie poznają rywala w finale po środowym spotkaniu między Anglią a Holandią.

Komentarze