Tak Grosicki motywował kolegów przed meczem z Francją. “Każdy z nas jest najlepszy w Polsce”

Kamil Grosicki podczas Euro 2024 ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Na kanale Łączy Nas Piłka można było zobaczyć, jak motywował kolegów przed meczem z Francją.

Kamil Grosicki
Obserwuj nas w
Meng Gao / Alamy Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Grosicki przed Francją wygłosił przemowę, apelował o zaangażowanie

Reprezentacja Polski i udział w Mistrzostwach Europy 2024 to zamknięty rozdział. Biało-czerwoni po trzech meczach w fazie grupowej zajęli ostatnie 4. miejsce w grupie D i odpadli z turnieju. Na pocieszenie w ostatnim spotkaniu przeciwko Francji pokazali się z dobrej strony. W rywalizacji z wicemistrzami świata z Kataru wywalczyli punkt, remisując (1:1) po golu Roberta Lewandowskiego.

POLECAMY TAKŻE

Oficjalny kanał Łączy Nas Piłka na YouTube publikował zakulisowe życie reprezentacji Polski podczas pobytu w Niemczech. W jednym z ostatnich filmików można zobaczyć, w jaki sposób kolegów z kadry przed potyczką z Francją motywował Kamil Grosicki. Skrzydłowy biało-czerwonych oraz Pogoni Szczecin podczas mowy motywacyjnej zwrócił uwagę na kluczową kwestię.

Panowie, to jest mój ostatni oficjalny mecz z wami, ale chcę, żebyście jedno wiedzieli wszyscy. Trener wybrał najlepszych zawodników w Polsce. Każdy z nas jest najlepszy w Polsce i dlatego zasłużył na ten turniej. Nie tak te wyniki miały się tu ułożyć, ale bądźmy z tego dumni, że jesteśmy na turnieju i mamy, dzisiaj szansę zagrać wielki mecz. Będzie to bardzo ciężkie starcie, ale kiedy się pokazać jak nie w takich meczach – mówił Kamil Grosicki przed meczem z Francją.

Kamil Grosicki bogatą przygodę z kadrą kończy, mając na swoim koncie aż 94 mecze z orzełkiem na piersi. W tym czasie w biało-czerwonych barwach trafiał do siatki rywala siedemnaście razy. Oficjalny debiut w kadrze zaliczył za kadencji Leo Benhakkera w meczu z Finlandią w lutym 2008 roku.

Komentarze