Euro 2024: tabela grupy D po meczu Austria – Francja

Reprezentacja Francji wygrała (1:0) z Austrią w pierwszej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024. Liderem "polskiej grupy" przed drugą serią gier jest reprezentacja Holandii. Sprawdź, jak wygląda tabela grupy D Euro 2024.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Francja i Holandia z kompletem punktów w grupie D

W poniedziałek wieczorem zakończyła się pierwsza kolejka grupy D Mistrzostw Europy 2024. W czwartej grupie turnieju rywalizuje m.in. reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w pierwszym meczu na Euro mierzyli się z reprezentacją Holandii. Niedzielne spotkanie zakończyło się zwycięstwem (2:1) kadry Oranje. Mimo porażki podopieczni Michała Probierza pokazali się z bardzo dobrej strony, za co zebrali zasłużone pochwały.

POLECAMY TAKŻE

W drugim meczu grupy D w poniedziałek reprezentacja Francji toczyła rywalizację z Austrią. Podopieczni Ralfa Rangnicka postawili Les Blues twarde warunki, ale po niefortunnym golu samobójczym przegrali (0:1). Autorem decydującego trafienia był obrońca Maximilian Wober.

DrużynaZ-R-PBramkiPunkty
1.Holandia1-0-02:13
2.Francja1-0-01:03
3.Polska0-0-11:20
4.Austria0-0-10:10

Po pierwszej serii gier liderem grupy D Euro 2024 jest reprezentacja Holandii, która razem z Francją ma na swoim koncie komplet punktów. Biało-czerwoni zajmują aktualnie 3. miejsce, a za naszymi plecami plasuje się nasz najbliższy rywal, czyli reprezentacja Austrii.

Druga kolejka, która odbędzie się w najbliższy piątek, prawdopodobnie przyniesie pierwsze rozstrzygnięcia. Dla Polski oraz Austrii mecz na Olympiastadion w Berlinie może być spotkaniem z gatunku być albo nie być. Ewentualna porażka może przekreślić szanse na grę w dalszej fazie Mistrzostw Europy 2024.

Terminarz 2. kolejki grupy D Euro 2024:

Polska – Austria: 21 czerwca, Olympiastadion w Berlinie

Holandia – Francja: 21 czerwca, Red Bull Arena w Lipsku

Komentarze