Skorupski oczarował Francuzów. Co za słowa o Polaku

Polska zremisowała z Francją 1:1 w swoim pożegnalnym meczu na Euro 2024. Bohaterem Biało-czerwonych został Łukasz Skorupski, który zachwycił również francuskich dziennikarzy.

Łukasz Skorupski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Francuzi rozpływają się nad Łukaszem Skorupskim

Dla reprezentacji Polski turniej Euro 2024 zakończył się wraz z końcowym gwizdkiem zremisowanego 1:1 meczu z Francją. Polacy wyszli z twarzą z tego pojedynku i na pewno poprawili nastroje kibiców po niezbyt udanym spotkaniu z Austrią (1:3).

POLECAMY TAKŻE

Absolutnym bohaterem został Łukasz Skorupski, który kilkukrotnie powstrzymywał strzały Francuzów. Polak został uznany za najlepszego zawodnika meczu, za co pogratulował mu sam Kylian Mbappe.

 – To jest ciężka praca, zawsze starałem się być gotowy, chociaż dotychczas mało w tej reprezentacji grałem. Dzisiaj naprzeciw był Kylian Mbappe do zatrzymania, udało się, chociaż strzelił karnego, brawa dla niego. Ale wracamy z jednym punktem i mam nadzieję, że kibice nam trochę wybaczą – mówił po meczu Łukasz Skorupski.

Słowa uznania pod adresem polskiego golkipera można przeczytać również we francuskich mediach. Tamtejsi dziennikarze byli zachwyceni występem popularnego Skorupa.

“Sfrustrowany przez długi czas pod maską Kylian Mbappe myślał, że już nie uda mu się go oszukać. Po raz pierwszy w tak poważnych rozgrywkach Łukasz Skorupski dał z siebie wszystko […] Na linii, pod poprzeczką, przy słupkach, 33-letni bramkarz wykonał wiele kluczowych obron, uniemożliwiając kapitanowi Les Bleus znalezienie błędu” – ocenia RMC Sport.

Czytaj dalej: Zalewski może odejść z Romy! Jest chętny kupiec na Polaka

Komentarze