Rywal Polaków na Euro 2024 przygotowywał się z trenerem hokeja

Reprezentacja Austrii to jeden z rywali Polaków na Euro 2024. Ralf Rangnick przed turniejem postanowił wziąć lekcje od utytułowanego trenera hokeja.

Ralf Rangnick
Obserwuj nas w
APA-PictureDesk / Alamy Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Ralf Rangnick zorganizował warsztaty. Szkolił go trener hokeja

Euro 2024 nadchodzi wielkimi krokami. Pierwszy mecz turnieju odbędzie się już w piątek (14 czerwca), a zmierzą się w nim Niemcy oraz Szkoci. Dwa dni później do rywalizacji przystąpi reprezentacja Polski, która na inaugurację podejmie Holandię.

POLECAMY TAKŻE

Pozostałymi rywalami Polaków w fazie grupowej są Francuzi oraz Austriacy. Według wielu ekspertów Biało-czerwoni muszą zadowolić się jedynie walką o trzecie miejsce, ponieważ uważa się, że jedynym przeciwnikiem w zasięgu kadry Michała Probierza jest Austria.

Ralf Rangnick, selekcjoner Austriaków, w rozmowie z “Kickerem” zdradził nietypowy plan przygotowań dla siebie i swojego sztabu. Okazuje się, że w maju zorganizowano warsztaty, które poprowadził utytułowany trener hokeja – Ralph Krueger. Miał on przekazać swoje wielkie doświadczenie reprezentacyjne oraz turniejowe.

– Nie mam doświadczenia jako selekcjoner, więc w maju zorganizowaliśmy dla mnie i reszty sztabu 3-dniowe warsztaty z Ralphem Kruegerem, który jako trener hokeja był na 13 MŚ i 4 IO. Opowiadał nam o swoich błędach, wnioskach, przemyśleniach. Przyjedzie też do naszej bazy w Niemczech, by spotkać się z graczami – mówił Rangnick dla Kickera, cytowany przez Marcina Borzęckiego, dziennikarza Viapaly i Kanału Sportowego.

Sprawdź: Mecze Polski na Euro 2024

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze