Koszmarne informacje ws. Lewandowskiego. Nie zagra z Holandią

Dramatyczne informacje przekazał sztab medyczny reprezentacji Polski. Z powodu urazu Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024 z Holandią. Trwa walka o możliwy występ przeciwko Austrii.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie zagra z Holandią

W poniedziałkowym meczu reprezentacji Polski z Turcją doszło do trzech bardzo groźnych sytuacji. Najpierw kontuzji nabawił się Karol Świderski, który podczas celebracji zdobytej bramki źle upadł i skręcił staw skokowy. Jego uraz jednak nie jest zbyt poważny i 27-latek powinien wrócić do gry za kilka dni. Podobnie ma się sytuacja zdrowotna Pawła Dawidowicza, który został zmieniony w przerwie. Jednak z boiska w trakcie meczu zszedł także kapitan Biało-Czerwonych, czyli Robert Lewandowski.

W jego przypadku sytuacja zdrowotna jest znacznie gorsza. Można powiedzieć wręcz, że spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Sztab medyczny reprezentacji Polski poinformował właśnie, że u lidera naszego zespołu doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Uraz ten wyklucza go z pierwszego meczu Polski na Euro 2024 z Holandią, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Lekarz kadry w komunikacie prasowym przekazał jednocześnie, że sztab medyczny dokłada wszelkich starań, aby napastnik Barcelony był gotowy na drugi mecz turnieju, czyli pojedynek z Austrią. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii – informuje Jacek Jaroszewski. Drugie spotkanie fazy grupowej zostanie rozegrane 21 czerwca, czyli cztery dni po meczu z Holandią.

Spore problemy zdrowotne ma także Holandia: Koeman zdecydował się na awaryjne powołanie! To on zastąpi kontuzjowanego Koopmeinersa

Komentarze