Niesamowity wyczyn reprezentacji Francji. Pierwszy taki przypadek w historii

Reprezentacja Francji stała się pierwszym zespołem w historii futbolu, który zagra w półfinale Euro bez gola zdobytego z gry. Trójkolorowi mają dwa gola samobójcze i jedno trafienie z rzutu karnego.

Reprezentacja Francji
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Francji

Reprezentacja Francji bez gola, ale w półfinale

Reprezentacja Francji wczoraj wieczorem, a nawet w nocy, pokonała reprezentację Portugalii po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry oraz po dogrywce na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Mistrzowie świata bardzo długo walczyli z tym, aby narzucić ekipie z Półwyspu Iberyjskiego swój styl gry, ale finalnie się to nie udało. To właśnie Portugalczycy prezentowali się na boisku nieco lepiej i stwarzali groźne sytuacje, choć te po stronie Trójkolorowych także były.

POLECAMY TAKŻE

Niemniej brak gola zdobytego przez reprezentację Francji w tym meczu oznacza, że ekipa Didiera Deschampsa ma na swoim koncie na tym turnieju tylko trzy trafienia i tylko jedno z nich jest autorstwa gracza tej reprezentacji. Co więcej, gol, którego zdobył Kylian Mbappe w meczu z Polską był uderzeniem z rzutu karnego, a więc Francja nadal czeka na trafienie z otwartej gry.

Jak wyliczył na platformie X (dawniej Twitter) Fabrizio Romano, Francja stała się pierwszym zespołem w historii futbolu, który zagra w półfinale Euro bez gola zdobytego z gry.

Trójkolorowi w meczu o finał Euro 2024 zagrają z reprezentacją Hiszpanii. Mecz ten odbędzie się we wtorek 9 lipca 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz ten będą relacjonować na antenach Telewizji Polskiej: Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Czytaj więcej: Nie tylko Kroos! Jeszcze jedna legenda kończy karierę w reprezentacji Niemiec

Komentarze