Niesamowite statystyki Zalewskiego na Euro. Lepszy jest tylko Kylian Mbappe

Według wyliczeń "WhoScored", Nicola Zalewski podczas Euro 2024 zanotował drugi najwyższy procent udanych dryblingów. W tej statystyce od Polaka lepszy jest tylko Kylian Mbappe.

Nicola Zalewski
Obserwuj nas w
BSR Agency/Alamy Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Mbappe nieznacznie lepszy od Zalewskiego

Reprezentacja Polski we wtorek zakończyła swoją przygodę na Euro 2024 w Niemczech. Biało-Czerwoni po trzech meczach fazy grupowej wrócili do domu. O odpadnięciu z turnieju zdecydowała porażka z Holandią (1:2) oraz Austrią (1:3). Na zakończenie mistrzostw Europy udało się jednak ekipie Michała Probierza zremisować z reprezentacją Francji. Wynik 1:1 z wicemistrzami świata z pewnością jest jednym z pozytywów tego turnieju.

POLECAMY TAKŻE

Jednak jeśli chodzi o indywidualne objawienia, to z pewnością do takich graczy należy Nicola Zalewski. Wahadłowy AS Romy od początku kadencji Michała Probierza przeżywa najlepszy okres w reprezentacji Polski, ale podczas Euro 2024 jego forma była imponująca. 22-latek był motorem napędowym akcji ofensywnych naszego zespołu oraz dobrze radził sobie w defensywie.

Szczególnie imponować może statystyka udanych dryblingów. Według portalu “Whoscored.com” Polak może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników procentowych w kwestii udanych dryblingów. Lepszy od naszego reprezentanta jest tylko Kylian Mbappe, który zanotował 64.3 procenta udanych pojedynków. Zalewski z kolei – wspólnie z Jamalem Musialą – ten procent ma na poziomie 60.

Czytaj także: Roma chce się pozbyć Zalewskiego! Jest chętny kupiec na Polaka

Komentarze