Lamine Yamal nowym rekordzistą! Przebił wielką legendę piłki nożnej

Lamine Yamal robi w ostatnich miesiącach niesamowitą furorę. Wciąż 16-letni zawodnik stał się rekordzistą, przebijając wyczyn legendarnego Pele.

Lamine Yamal
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

Rekord Pele teraz należy do Yamala

Lamine Yamal to fenomen na skalę światową. Młodziutki skrzydłowy wszedł do seniorskiej piłki z drzwiami, błyskawicznie stając się jednym z najważniejszych elementów wyjściowej jedenastki FC Barcelony. Teraz robi prawdziwą furorę na mistrzostwach Europy, walcząc z reprezentacją Hiszpanii o awans do finału turnieju.

Po wciąż 16-letnim Yamalu kompletnie nie widać, że jest tak młodym piłkarzem. Świetnie radzi sobie fizycznie na tle starszych i bardziej doświadczonych rywali, a zawodzić może jedynie decyzyjność, której z czasem na pewno nabierze. Jego dynamika i wyszkolenie techniczne sieje kompletny zamęt w formacjach defensywnych drużyn z nim rywalizujących.

Wtorkowy półfinał Euro 2024 z Francją będzie dla Yamala niezwykle istotny nie tylko z powodu wagi tego spotkania. Skrzydłowy Barcelony przechodzi bowiem do historii jako najmłodszy piłkarz, który zagrał w tej fazie międzynarodowego turnieju, licząc zarówno mistrzostwa Europy, jak i mistrzostwa świata. Dotychczas rekord ten należał do legendarnego Pele, który ustalił go podczas mundialu w 1958 roku. Yamal dopiero za cztery dni (13 lipca) skończy 17 lat, więc jego wynik wydaje się być niemożliwym do pobicia.

Mecz z Francją będzie dla Yamala trzynastym w barwach seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Do tej pory dwukrotnie trafiał do siatki.

Komentarze