Nowe informacje w sprawie kontuzji Lewandowskiego i Świderskiego

Robert Lewandowski i Karol Świderski z powodu urazów musieli podczas pierwszej połowy towarzyskiego meczu Polski z Turcją opuścić murawę. Są już pierwsze informacje dotyczące stanu ich zdrowia.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency/Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski i Świderski z urazami

Pierwsza połowa towarzyskiego meczu Polska – Turcja była słodko-gorzka dla polskich kibiców. W 12. minucie Biało-czerwoni objęli prowadzenie po uderzeniu Karola Świderskiego, który wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego. Strzelec gola podczas celebracji doznał urazu stawu skokowego i został zmieniony przez Krzysztofa Piątka. Kilkanaście minut urazu doznał również Lewandowskiego, który ostatecznie zszedł z boiska w 32. minucie. W jego miejsce na placu gry zameldował się Kacper Urbański.

POLECAMY TAKŻE

Biorąc pod uwagę, że reprezentację Polski już w najbliższą niedzielę czeka pierwszy mecz na Euro 2024, kibice mogli być tą sytuacją mocno zaniepokojeni. Uspokajające wieści w tej sprawie na początku drugiej połowy przekazał jednak komentujący to spotkanie Mateusz Borek. Pierwsze diagnozy w przypadku Świderskiego postawione przez sztab medyczny reprezentacji Polski mówią o kilkudniowej przerwie. Strzelec bramki w meczu z Turcją nie pojawił się już na ławce rezerwowych podczas drugiej połowy. W tym czasie udał się do szpitala na badanie rezonansem magnetycznym, które ma dokładnie określić zakres kontuzji.

W przypadku Lewandowskiego powodem zmiany był drobny problem z mięśniem dwugłowym uda. Kapitan reprezentacji Polski podczas jednego za sprintów poczuł lekkie spięcie i nie chciał ryzykować dalszej gry. – Nie jest to jakiś większy uraz. Zdecydowano wspólnie – Robert, ławka rezerwowy, sztab medyczny i trenerski, że opuszcza boisko, aby nie ryzykować – powiedział Borek.

Jeżeli informacje się potwierdzą, występ zarówno Świderskiego jak i Lewandowskiego na Euro 2024, nie powinien zostać zagrożony. To niewątpliwie świetna informacja dla Michała Probierza, biorąc pod uwagę, że z powodu kontuzji do Niemiec nie będzie mógł pojechać Arkadiusz Milik. Warto również pamiętać, że selekcjoner reprezentacji Polski, ma jeszcze możliwość dokonania jednej zmiany w kadrze zespołu na turniej finałowy, w przypadku kontuzji jednego z powołanych piłkarzy.

Zobacz także: Kontuzje w reprezentacji Polski. Czy Michał Probierz może dokonać zmiany w kadrze?

Komentarze