Kolejna absencja Holendrów! Napastnik nie zagra w meczu z Polską

Reprezentacja Holandii przystąpi do meczu z Polską osłabiona brakiem kolejnego zawodnika. W niedzielę nie zagra Brian Brobbey, który ma za sobą doskonały sezon - donosi "De Telegraaf".

Brian Brobbey
Obserwuj nas w
fot. Pro Shots / Alamy Na zdjęciu: Brian Brobbey

Ofensywa Holendrów osłabiona

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski na Euro 2024 będą Holendrzy. Spotkanie zostanie rozegrane już w niedzielę. W obozie Biało-Czerwonych nie brakuje problemów kadrowych, podobnie zresztą jak u najbliższych przeciwników. “De Telegraaf” informuje o kolejnej absencji w ekipie Oranje.

Zobacz: Polska – Holandia: typy, kursy, zapowiedź (16.06.2024)

Już wcześniej stało się jasne, że na mistrzostwach Europy nie zobaczymy Frenkiego de Jonga i Teuna Koopmeinersa. Obaj potencjalnie byli graczami wyjściowej jedenastki, więc to bardzo poważne osłabienie dla Holandii. Do tego grona dołączył teraz Brian Brobbey, który nie zdąży się wyleczyć przed niedzielnym meczem z reprezentacją Polski.

POLECAMY TAKŻE

“De Telegraaf” zapewnia, że napastnik Ajaksu Amsterdam uda się z drużyną na ten mecz, lecz na pewno nie pojawi się na boisku. Jeszcze przed przyjazdem do Niemiec trenował indywidualnie w związku z urazem ścięgna podkolanowego. Sztabowi medycznemu nie udało się poskładać go do kupy przed startem fazy grupowej.

Ronald Koeman wyżej ceni umiejętności Brobbeya od chociażby Joshuy Zirkzeego, co sugeruje, że pierwotnie tylko ten pierwszy znalazł się na liście powołanych na Euro 2024. W związku z jego problemami zdrowotnymi selekcjoner dowołał gwiazdora Bologni, który ma duże szanse na występ przeciwko Biało-Czerwonym.

Brobbey ma za sobą fantastyczny sezon w barwach Ajaksu Amsterdam. W 43 meczach zgromadził 22 bramki i 12 asyst.

Komentarze