Polska – Węgry: Biało-czerwoni bez liderów, przewidywany skład

Polska - Węgry
fot. PressFocus Na zdjęciu: Polska - Węgry

Przewidywany skład na mecz Polska – Węgry. Reprezentacja Polski dzisiaj o 20:45 zmierzy się z podopiecznymi Marco Rossiego. Biało-czerwoni w tej batalii będą chcieli zapewnić sobie rozstawienie przy losowaniu par barażowych, aby uniknąć starć między innymi z takimi rywalami jak Portugalia, czy Szwecja. Poniżej prezentujemy przewidywany skład ekipy Paulo Sousy na starcie z Węgrami.

Czytaj dalej…

  • Reprezentacja Polski w poniedziałek (15 listopada) rozegra ostatnie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata
  • Na drodze Biało-czerwonych staną Węgrzy
  • Prezentujemy przewidywane zestawienie zespołu Paulo Sousy na potyczkę z ekipą Marco Rossiego

Polska – Węgry: walka Biało-czerwonych o rozstawienie

Reprezentacja Polski do potyczki z Madziarami podejdzie osłabiona brakiem kilku kluczowych zawodników. Z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł wystąpić Grzegorz Krychowiak. Ponadto Paulo Sousa dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu i Kamilowi Glikowi.

W związku z tym, że w ataku polskiej ekipy zabraknie najlepszego napastnika Bayernu Monachium, a w obronie defensora Benevento Calcio, to okazję do gry otrzymają między innymi Jan Bednarek i Karol Świderski. Pierwszy będzie miał rządzić w defensywie, a napastnik PAOK-u najpewniej będzie partnerem Arkadiusza Milika w ataku.

Pod nieobecność Lewego i Glika zastanawiać może, kto będzie kapitanem reprezentacji Polski w boju z Węgrami. Wygląda na to, że wybór padnie na Piotra Zielińskiego. Pomocnik SSC Napoli w starciu z Andorą zaliczył niezłą partię. Tymczasem dzisiaj wieczorem zanotuje swój 65. mecz w drużynie narodowej. Jak dotąd zdobył w nich siedem bramek.

Skład Polski na mecz z Węgrami

Bardzo realny scenariusz zakłada, że reprezentacja Polski zagra przeciwko Węgrom w ustawieniu 3-5-2, które w zależności od sytuacji boiskowej będzie płynnie zmieniało się w 5-3-2. W bramce niezagrożona jest pozycja Wojciecha Szczęsnego. Tymczasem w defensywie na środku wystąpią prawdopodobnie: Jan Bednarek, Miochał Helik i Paweł Dawidowicz. Na skrzydłach mogą natomiast zagrać Matty Cash i Tymoteusz Puchacz. Reżyserem gry Biało-czerwonych bez wątpienia zostanie Piotr Zieliński, któremu w środkowej strefie boiska pomagać będą Jakub Moder oraz Karol Linetty.

Przewidywane składy na mecz Polska – Węgry:

Polska: Szczęsny – Cash, Dawidowicz, Helik, Bednarek, Puchacz, Moder, Linetty, Zieliński, Świderski, Milik

Węgry: Dibusz – Botka, Lang, Szalai, Zsolt Nagy, Schafer, Nego, Adam Nagy, Gazdag, Szoboszlai, Szalai.

Co dalej z Sousą?

Czytaj więcej: Polska – Węgry: typy, kursy, zapowiedź (15.11.2021)

Komentarze