Kanada – USA: dwa gole wyłoniły zwycięzcę hitu

Jonathan David (z prawej)

Reprezentacja Kanady odniosła szóste zwycięstwo w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Czerwoni pokonali USA (2:0). Dzięki tej wygranej Jonathan David i spółka legitymują się bilansem 22 punktów, wyprzedzając Jankesów od cztery oczka.

• Kanada mierzyła się w niedzielny wieczór z USA w meczu 10. kolejki eliminacji do mistrzostw świata
  • Czerwoni odnieśli zwycięstwo nad Jankesami
  • Reprezentacja Kanady umocniła się na pierwszej pozycji w tabeli grupy eliminacyjnej strefy CONCACAF

Kanadyjczycy lepsi od Jankesów

Kanada z Jankesami rywalizowała w jednym z najciekawszych niedzielnych meczów. Gospodarze przystępowali do potyczki, mając zamiar kontynuować passę zwycięskich spotkań. Ostatnio Czerwoni w pokonanym polu pozostawili Honduras (2:0). Podobny cel mieli jednak Amerykanie, którzy podchodzili do niedzielnego boju, będąc bez porażki od 14 października minionego roku.

W pierwszych trzech kwadransach spotkania w meczu rozegranym na Tim Hortons Field w Hamilton padł tylko jeden gol. Jego autorem był Cyle Larin, który wykorzystał podanie od Jonathana Davida. Tym samym od siódmej minucie Kanadyjczycy prowadzili 1:0.

Odpowiedź gości miała natomiast miejsce w 10. minucie. Okazję do zdobycia bramki wyrównującej miał Chris Richards, oddając strzał głową. Niemniej piłka po tej próbie nieznacznie minęła lewy słupek. Wynik nie uległ zmianie.

Jankesi jeszcze tuż przed przerwę mieli okazję do zdobycia bramki. W roli głównej wystąpił Weston McKennie. Pomocnik Juventusu próbował pokonać bramkarza rywali uderzeniem głową pod poprzeczkę, ale na posterunku był Milan Borjan.

W drugiej odsłonie w ostatnich 20 minutach meczu uaktywniła się z kolei ofensywa gospodarzy. Swoje szanse na gola mieli Jonathan David i Cyle Larin, ale żadnemu z wymienionych nie udało się zdobyć bramki. W doliczonym czasie rywalizacji bramkę na 2:0 zdobył z kolei Sam Adekugbe. Tym samym po pełną pulę sięgnęła reprezentacja Kanady, która zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli eliminacji do mistrzostw świata strefy CONCACAF.