Zwrot w sprawie meczu Polska – Albania na PGE Narodowym!

Reprezentacja Polski za niespełna dwa tygodnie ma rozegrać mecz eliminacji do mistrzostw Europy z Albanią w roli gospodarza. Wszystko wskazywało na to, że spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Okazuje się, że nie jest to takie pewne. Powiatowy nadzór budowany według wieści Gazety Wyborczej przekonuje, że na arenie do momentu aż nie zakończą się działania związane z naprawą dachu, nie powinny odbywać żadne imprezy.

PGE Narodowy
fot. PressFocus Na zdjęciu: PGE Narodowy
  • Wciąż w 100 procentach nie wiadomo, na jakim stadionie odbędzie się spotkanie Polska – Albania
  • Według Gazety Wyborczej przeciwny rozegraniu meczu na PGe Narodowym jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
  • Biało-czerwoni starcie w roli gospodarza rozegrają 27 marca, a trzy dni wcześniej zmierzą się na wyjeździe z Czechami

Mecz Polska – Albania może nie odbyć się na PGE Narodowym

Reprezentacja Polski wkrótce zacznie zgrupowanie przed marcowymi spotkaniami w ramach eliminacji do Euro 2024. Biało-czerwonych czekają starcia z Czechami na wyjeździe oraz z Albanią w roli gospodarza. Drugi z meczów miał się odbyć na PGE Narodowym.

Pod koniec lutego Polski Związek Piłki Nożnej przekazał, że podopieczni Fernando Santosa będą mogli rozegrać spotkanie na największej arenie piłkarskiej w Polsce. Nie było to pewne ze względu na usterkę dachu.

Wszystko wskazywało na to, że żadnych niespodzianek już nie będzie i kibice będą mogli spokojnie kupować bilety na pierwszy mecz polskiej ekipy w roli gospodarza w 2023 roku. Tymczasem Gazeta Wyborcza ujawniła, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wyraził zgody na rozegranie spotkania Polska – Albania na PGE Narodowym. Wyraził sprzeciw, a jednocześnie zasugerował, że na arenie do końca prac naprawczych dachu nie powinna odbyć się żadna impreza.

– Do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości dotyczących konstrukcji dachu na stadionie nie powinny się odbywać imprezy masowe – powiedziała p.o. powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie – Joanna Gąsiorowska w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ostateczna decyzja należeć ma do władz miasta. Ostatecznie to one wydają zgodę na zorganizowanie imprezy masowej.

Czytaj więcej: PZPN przekazał, kiedy Fernando Santos ogłosi powołania

Komentarze