Z kim Polska zagra w barażach? Znamy półfinałowego rywala reprezentacji Polski

Dzisiejsze mecze eliminacji Mistrzostw Europy rozwiały wątpliwości o tym, z kim Polska zagra w barażach. Rywalem reprezentacji Polski będzie Estonia. Zwycięzca naszej pary w finale spotka się z wygranym rywalizacji Walia - Finlandia/Ukraina/Islandia.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
IMAGO / NurPhoto / Foto Olimpik Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • Reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią w półfinale baraży o awans na Mistrzostwa Europy
  • Estonia wygrała zmagania w dywizji D Ligi Narodów
  • Mecz odbędzie się 21 marca na Stadionie Narodowym

Estonia rywalem reprezentacji Polski w półfinale baraży

Po dzisiejszych rozstrzygnięciach w grupie D sytuacja reprezentacji Polski stała się jasna. Skomplikowana sprawa na temat tego z kim Polska zagra w barażach o awans na Mistrzostwa Europy, została rozwikłana. Podopiecznym Michała Probierza przyjdzie zmierzyć się w półfinale baraży z reprezentacją Estonii.

Estończycy to zwycięzcy dywizji D Ligi Narodów. To właśnie dzięki temu kadra prowadzona przez Thomasa Haberliego ma prawo gry w decydujących o awansie na Euro spotkaniach. W eliminacjach Mistrzostw Europy zajęli ostatnie 5. miejsce w grupie F. Rywalizowali z Belgią, Austrią, Szwecją oraz Azerbejdżanem. Zdobyli zaledwie jeden punkt, a ich bilans bramkowy wyniósł 2:22.

Gospodarzem meczu Polska – Estonia będzie nasza reprezentacja. Spotkanie zostanie rozegrane 21 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie. W przypadku zwycięstwa w finale 26 marca zagramy ze zwycięzcą rywalizacji Walia – Finlandia/Ukraina/Islandia. Półfinałowego rywala reprezentacji Walii wyłoni czwartkowe losowanie.

W czwartek 23 listopada o godzinie 12 odbędzie się losowanie fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze