Włosi podbiorą napastnika mistrzom świata?

Włoskie media informują, że Roberto Mancini chce wysłać powołanie do reprezentacji Włoch Mateo Reteguiemu - 23-letniemu napastnikowi Boca Juniors urodzonemu w Argentynie, ale posiadającemu włoski paszport. Gracz jest ponoć od dłuższego czasu obserwowany przez selekcjonera Squadry Azzurra.

Roberto Mancini
PressFocus Na zdjęciu: Roberto Mancini
  • Włosi szykują się eliminacji Mistrzostw Europy
  • Media informują, że Mancini chce powołać do reprezentacji argentyńskiego napastnika
  • Selekcjoner narzekał niedawno na brak opcji w ofensywie

Mateo Retegui może trafić do włoskiej kadry

Roberto Mancini skarżył się niedawno włoskim mediom na brak opcji w ofensywie. Szkoleniowiec narzekał, że jest zbyt mało włoskich klasowych napastników, którzy byliby przydatni tamtejszej reprezentacji.

Teraz, według Tuttosport i Sportmediaset, Mancini da szansę napastnikowi Boca Juniors Mateo Reteguiemu, 23-latkowi urodzonemu w San Fernando w Argentynie, ale posiadającemu włoski paszport.

Retegui jest wypożyczony do Tigre, ale ma wrócić do Boca Juniors pod koniec roku. W tym sezonie w argentyńskiej Superlidze strzelił sześć bramek w sześciu występach.

Jak podaje Sportmediaset, Mancini poinformował już napastnika, że otrzyma pierwsze powołanie na następne dwa mecze przeciwko Anglii i Malcie w ramach eliminacji do Euro 2024. Warto przypomnieć, że jeśli się zgodzi, nie będzie już mógł grać dla Argentyny.

Squadra Azzurra będzie gościć Anglików na Stadio Diego Armando Maradona 23 marca, a trzy dni później udadzą się na Maltę.

Zobacz również: Natychmiastowa decyzja PSG ws. przyszłości Galtiera? Media wytypowały jego następcę

Komentarze