UEFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców podczas meczu z Czechami

UEFA wydała specjalny komunikat o ukaraniu Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z zachowaniem kibiców Biało - Czerwonych podczas meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Czechami.

Czechy - Polska
PressFocus Na zdjęciu: Czechy - Polska
  • UEFA ukarała PZPN za nieodpowiednie zachowanie polskich kibiców w Pradze
  • Fani Biało-Czerwonych odpalili środki pirotechniczne oraz dopuścili się rasistowskich okrzyków
  • PZPN musi zapłacić grzywnę

Częściowe zamknięcie stadionu i kara finansowa za wybryki kibiców w Pradze

24 marca reprezentacja Polski zmierzyła się w Pradze z Czechami w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Biało – Czerwoni już w trzeciej minucie spotkania przegrywali 0:2, a pojedynek ostatecznie zakończył się porażką podopiecznych Fernando Santosa 1:3.

Do stolicy Czech wybrała się spora grupa polskich fanów, których zachowanie podczas meczu pozostawiło wiele do życzenia. UEFA postanowiła ukarać PZPN karą finansową oraz częściowym zamknięciem stadionu w związku z odpaleniem środków pirotechnicznych oraz rasistowskimi okrzykami.

– Nałożono grzywnę w wysokości 10 000 euro na Polski Związek Piłki Nożnej oraz nakazano częściowe zamknięcie stadionu podczas najbliższego meczu rozgrywek UEFA, w którym Polski Związek Piłki Nożnej występował będzie jako gospodarz, za rasistowskie zachowanie kibiców. Polski Związek Piłki Nożnej poinformuje przed meczem o tym, który sektor (sektory) zostaną zamknięte (co najmniej 2000 miejsc siedzących). Wspomniane częściowe zamknięcie stadionu zostaje zawieszone na okres próbny trwający dwa lata, począwszy od daty niniejszej decyzji – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

– Ukarano Polski Związek Piłki Nożnej grzywną w wysokości 8.000 euro za odpalenie fajerwerków – dodano.

Zobacz również: Olkiewicz w środę #63. Raków zacznie rosnąć wszerz, a nie wzwyż?

Komentarze