Angielska gwiazda może stracić miejsce w reprezentacji

Raheem Sterling jest jednym z ulubieńców Garetha Southgate’a. Jego słaby debiutancki sezon w Chelsea może jednak sprawić, że nie otrzyma powołania na czerwcowe mecze eliminacji do Euro 2024. Ponadto selekcjoner Synów Albionu uważa, że odpoczynek pomoże skrzydłowemu w dłuższej perspektywie.

Raheem Sterling
PressFocus Na zdjęciu: Raheem Sterling
  • Raheem Sterling rozgrywa bardzo blady debiutancki sezon w Chelsea
  • Choć skrzydłowy był, jak dotąd, jednym z ulubieńców Garetha Southgate’a, może nie otrzymać powołania na czerwcowe mecze
  • Reprezentacja Anglii zmierzy się w eliminacjach do Euro 2024 z Maltą i Macedonią Północną

Sterling nie zagra w czerwcowych meczach Anglików?

Raheem Sterling latem zdecydował się zmienić Manchester City na Chelsea. Jak dotąd, decyzja ta nie okazała się trafiona. Angielski skrzydłowy musiał radzić sobie z kontuzjami, zmianami trenerów i odnalezieniem się w zespole, który niemal cały czas zawodził.

Jak dotąd, 28-latek był jednym z ulubieńców Garetha Southgate’a. Selekcjoner Synów Albionu zawsze mocno wierzył w talent i nastawienie skrzydłowego. Obecna dyspozycja piłkarza może jednak sprawić, że nie otrzyma on powołania na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Anglii. W jego trakcie Anglicy zmierzą się w eliminacjach do Euro 2024 z Maltą i Macedonią Północną.

Daily Mail donosi, że trener z pewnością skontaktuje się ze Sterlingiem, by znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Southgate nadal liczy na podopiecznego w średniej i długiej perspektywie. Pokazał już też, że nie boi się pomijać gwiazd kadry narodowej, jeśli uważa, że odpoczynek może dobrze zadziałać na dłuższą metę.

Sterling rozegrał w tym sezonie 37 spotkań. Zanotował w nich dziewięć bramek i cztery asysty.

Czytaj więcej: Dyrektor Barcelony potwierdził wątpliwości obrońcy. “Załatwimy to wewnętrznie”.

Komentarze