Dyrektor Barcelony potwierdził wątpliwości obrońcy. “Załatwimy to wewnętrznie”

We wtorek pojawiły się doniesienia, jakoby Jules Kounde chciał odejść z Barcelony. Mateu Alemany nie zaprzeczył im, jednocześnie dodając, że klub zajmie się tą sprawą wewnętrznie.

Jules Kounde
PressFocus Na zdjęciu: Jules Kounde
  • We wtorek gruchnęła wiadomość na temat Julesa Kounde. Francuz rozważa odejście z Barcelony, bo nie zamierza nadal grać na prawej obronie
  • Mateu Alemany nie zaprzeczył tym pogłoskom
  • Dyrektor sportowy podkreślił jednak, że Blaugrana załatwi tę sprawę wewnętrznie

Kounde chce odejść? Kolejna kwestia dla Alemany’ego

We wtorek pojawiły się informacje, jakoby Jules Kounde rozważał odejście z FC Barcelony. Reprezentant Francji niemal cały sezon spędził na prawej obronie. Nie zamierza powtarzać tego w kolejnym. Z drugiej strony ma mocną konkurencję na środku defensywy. Trudno spodziewać się rozbicia duetu Ronald Araujo – Andreas Christensen, a do tego dołączyć ma Inigo Martinez.

Klub nie zamierza wystawiać piłkarza na listę transferową i zaakceptuje ofertę nie niższą, niż 90 milionów euro. Mateu Alemany został zapytany o tę sprawę i nie dementował plotek. “Zajmiemy się tym wewnątrz klubu” – odpowiedział dyrektor sportowy. Nieco więcej wyjawił Xavi Hernandez na konferencji prasowej po meczu z Realem Valladolid (1:3).

Rozmawiałem z Julesem. Odbyliśmy rozmowę i obaj wyszliśmy z niej zadowoleni. Wyraziłem się wówczas bardzo jasno. Nie będzie problemu – uspokoił fanów trener.

Kounde rozegrał w tym sezonie 38 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich gola i sześć asyst.

Czytaj więcej: “Lewandowski najbardziej znienawidzonym piłkarzem w Rosji”.

FC Barcelona
Mallorca
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28 maja 2023 18:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze