Southgate: pobicie rekordu pokazało siłę charakteru Kane’a

W czwartkowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy Harry Kane został najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii. Swojego kapitana chwalił po zakończeniu spotkania Gareth Southgate.

Gareth Southgate
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate
  • Harry Kane w czwartek strzelił swoją 54. bramkę dla reprezentacji Anglii
  • Tym samym wyprzedził Wayne’a Rooneya i został najskuteczniejszym strzelcem w historii Synów Albionu
  • Według Garehta Southgate’a to pokazuje siłę charakteru jego kapitana

“Pobicie rekordu w tak młodym wieku to niesamowite osiągnięcie”

W czwartek Harry Kane zapisał się na stałe w historii reprezentacji Anglii. 29-letni napastnik pod koniec pierwszej połowy meczu z Włochami pewnie wykorzystał rzut karny. Był to jego 54 gol dla Synów Albionu, przez co stał się najskuteczniejszym strzelcem w ich historii, wyprzedzając Wayne’a Rooneya.

Ogólnie rzecz biorąc, jego występ był wspaniały. Zdominował wrogich stoperów. Od początku meczu widziałeś, że jest w formie. Pobicie rekordu w taki sposób, w jaki on to zrobił, pokazuje siłę jego charakteru i mentalności. Jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu, a także z powodu jego rodziny. To kochani ludzie. To wielki profesjonalista. Pobicie rekordu w tak młodym wieku to niezwykłe osiągnięcie. Piłkarze zgotowali mu potem fantastyczne przyjęcie. Zarówno z powodu rekordu, jak i tego, po czym zdołał się podnieść – powiedział po zakończeniu spotkania Gareth Southgate.

Teraz kapitanowi Anglików pozostaje już tylko śrubowanie rekordu reprezentacji Anglii. Najbliższą ku temu okazję będzie miał już w niedzielę. Jego drużyna podejmie wówczas u siebie Ukrainę.

Zobacz też: Kane zachwycony pobiciem rekordu. “Najlepszy moment w mojej karierze”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze