Zaskakująca opinia Luciano Spallettigo na temat gwizdów pod adresem Donnarummy

Gianluigi Donnarumma w meczu Włoch z Ukrainą był mocno wygwizdywany przez publiczność zgromadzoną na San Siro. Podczas gdy jego koledzy z kadry wyrażali oburzenie, Luciano Spalletti miał inne spojrzenie na wydarzenia.

Gianluigi Donnarumma
Imago/Nderim Kaceli Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma
  • Reprezentacja Włoch wygrała we wtorek z Ukrainą w eliminacjach do EURO 2024 2:1
  • Podczas spotkania dało się słyszeć wyraźne gwizdy pod adresem Gianluigiego Donnarummy
  • Luciano Spalletti zaskoczył swoją opinią. Stwierdził, że piłkarze nie powinni zwracać uwagi na zachowanie fanów

Spalletti skomentował gwizdy pod adresem Donnarummy

Reprezentacja Włoch we wtorek wygrała z Ukrainą w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2:1, a uwagę mediów przykuły przede wszystkim gwizdy pod adresem Gianluigiego Donnarummy. Spotkanie rozgrywane było na San Siro, a kibice Milanu wciąż nie wybaczyli bramkarzowi przenosin do Paris-Saint Germain.

Oburzeni zachowaniem fanów byli reprezentanci Włoch na czele z Davide Frattesim. Pomocnik ostro skomentował gwizdy pod adresem bramkarza. 

– To było naprawdę haniebne. Nigdy nie widziałem czegoś takiego, piłkarza kadry wygwizdywanego przez własną publiczność. Nie rozumiem, dlaczego tak go wyśmiewano, reprezentujemy tutaj Włochy. Podszedłem do niego i powiedziałem mu, że jest świetny, a my go kochamy, ale on tego nie potrzebuje. Donnarumma to świetny zawodnik, który łatwo sobie z tym radzi – stwierdził oburzony. 

Skrajnie inne spojrzenie na sprawę miał Luciano Spalletti. Selekcjoner reprezentacji Włoch podkreślił, że piłkarze nie powinni w trakcie meczu zwracać uwagi na takie zachowanie ze strony kibiców. 

Jeśli nas wygwizdywali, widocznie widzieli, że coś jest nie tak. Mamy obowiązek zachowywać się jak profesjonaliści, a nie jak rozpieszczone dzieci – stwierdził zaskakująco opiekun Italii.

Przeczytaj: Gwiazda kadry Niemiec popiera jednego z kandydatów. “Byłoby miło go zobaczyć”

Komentarze