Polska – Wyspy Owcze. Wiemy, ile biletów sprzedał PZPN

Wiele wskazuje na to, że trybuny Stadionu Narodowego w Warszawie mocno wypełnią się podczas meczu z Wyspami Owczymi. Kibiców nie zraziły ani wyniki osiągane ostatnio przez reprezentację Polski, ani gęsta atmosfera wokół kadry i PZPN, ani prowadzona w Internecie akcja bojkotowa.

Kibice znów wypełnią Narodowy
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Kibice znów wypełnią Narodowy
  • Piłkarze reprezentacji Polski będą mogli liczyć na obecność tłumów podczas spotkania z Wyspami Owczymi
  • PZPN przekonuje, że to efekt sprzedaży biletów, a nie – czysto przykładowo – rozdawania ich w szkołach lub innych instytucjach w celu zwiększenia frekwencji. Choć wiemy, że jednocześnie wejściówki otrzymywały okręgowe ZPN-y
  • Początek spotkania w czwartek o godz. 20:45

Polska – Wyspy Owcze. Ile biletów na mecz się sprzedało?

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że sprzedaż biletów na mecz z Wyspami Owczymi idzie bardzo słabo. To był fakt, bowiem do tamtego momentu sprzedało się zaledwie 10 tys. wejściówek, mimo że każdy pamięta nie tak odległe czasy, gdy reprezentacja Polski była produktem premium, a przy zakupie wejściówek na stadion trzeba się było spieszyć, by się nie spóźnić. Związek uruchomił nawet procedurę sprzedaży biletów wyłącznie na sektory, które “wpadają” w oko kamery, by przy frekwencyjnej klęsce, stadion nie wyglądał źle w telewizji. Dziś już wiadomo, że czarny scenariusz z perspektywy PZPN się nie sprawdzi.

Z tego, co udało nam się ustalić, na dziś sprzedało się 44,5 tys. biletów. Jak słyszymy w związku, mowa wyłącznie o sprzedaży, a nie rozdawaniu wejściówek w szkołach i innych instytucjach, by za wszelką cenę wypełnić stadion. Choć i tu powinna się zapalić żółta lampka, bo wiadomo, że część biletów jest też przekazywana do okręgowych ZPN-ów, by trybuny wypełnić jak najmocniej. Nieoficjalnie słyszymy, że to po 500 biletów dla każdego z nich, czyli łącznie 8 tysięcy.

Wiadomo natomiast, że sprzedała się cała pula biletów na wyjazdowe mecze Polaków. Zarówno w Albanii, jak i na Wyspach Owczych w październiku, sektor gości wypełniony zostanie w komplecie.

Komentarze