Nerwowa końcówka Holendrów. Drużyna Koemana obrała kurs na Euro 2024

Reprezentacja Holandii w doliczonym czasie gry zdobyła jedyną bramkę w meczu z Grecją. Wynik 1:0 daje drużynie Ronalda Koemana dużą szansę na awans do Euro 2024.

Ronald Koeman
IMAGO Na zdjęciu: Ronald Koeman
  • Holandia musiała długo walczyć o komplet punktów w poniedziałkowym meczu z Grecją
  • Gospodarze spotkania w Atenach finalnie ulegli faworytowi minimalnie
  • Ronald Koeman i spółka wygrali 1:0, dzięki czemu są blisko awansu na Euro 2024

Holandia rozwiała marzenia Grecji

W grupie B eliminacji do Euro 2024 pewna awansu jest Francja. Na drugiej lokacie z dwunastoma oczkami znajdowała się Grecja, z którą punktami po poniedziałkowym meczu bezpośrednim mogła zrównać się Holandia. Oranje potrzebowali jednak zwycięstwa.

Holandia zdominowała pierwsze 45 minut wyjazdowego meczu z Grecją. Oranje nie potwierdzili jednak przewagi zdobyciem bramki. Golkiper gospodarzy w 28. minucie obronił jedenastkę wykonywaną przez zawodnika gości.

Po zmianie stron Grecja wypadła tylko nieco lepiej. Holandia prezentowała podobny poziom, ale gola doczekała się dopiero w doliczonym czasie gry.

Rzut karny na gola zamienił Virgil van Dijk. Drużyna Ronalda Koemana zwyciężyła 1:0 i ma tyle samo punktów, co Grecja (12). Gospodarze poniedziałkowego starcia zagrają jeszcze z Francją. Oranje czeka bój z Irlandią i Gibraltarem, więc to oni są znacznie bliżej awansu na Euro 2024.