Milik skomentował atmosferę w reprezentacji Polski

W czwartek reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz w eliminacjach EURO 2024, a na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej pojawił się Arkadiusz Milik, który odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Arkadiusz Milik
IMAGO / Piotr Kucza / Newspix.pl Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
  • Polska w czwartek zmierzy się z Wyspami Owczymi
  • Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie
  • Arkadiusz Milik odpowiadał na pytania dziennikarzy przed tym pojedynkiem

Konferencja prasowa Arkadiusza Milika

– Atmosfera w drużynie jest dobra, choć zawsze może być lepsza, bo wyniki w jakimś stopniu na nią wpływają. Mamy z tyłu głowy to i zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim miejscu jesteśmy. Patrząc na tabelę jest dużo do poprawy. W czwartek chcielibyśmy wykonać w tym kierunku pierwszy krok – przyznał Milik podczas konferencji.

Milik został również zapytany, czy brakowało mu w drużynie Krychowiaka oraz Grosickiego. – Grzesiek i Kamil zawsze oddawali serducho dla drużyny, byli silnymi punktami reprezentacji. Każdy trener podejmuje decyzję dotyczącą tego, czy ktoś jest w danym momencie potrzebny czy nie. Ja się cieszę, że są z nami, bo to ważne elementy zespołu. Mam nadzieję, że pomogą nam w realizacji naszych celów.

– To nie jest tak, że nie stać nas na lepszą grę – wręcz przeciwnie. Trzeba pracować nad tym, żeby nie tracić punktów tak, jak stało się to w Mołdawii. Musimy skupić się na tym, co zawsze wychodziło nam dobrze, czyli organizacji gry. Musimy wyciągnąć wnioski, żeby nie popełnić tych samych błędów. Miejsce w tabeli jest dla nas wystarczającym wstrząsem – kontynuował napastnik reprezentacji Polski.

– Wyspy Owcze dobrze grają w defensywie, a braki próbują nadrabiać organizacją gry. Jednak wszystko zależy od nas, bo gramy na własnym stadionie. Wiadomo, że na papierze teoretycznie jesteśmy lepszą drużyną, ale później boisko weryfikuje papier. Musimy podejść do tego spotkania odpowiednio skoncentrowani.

– Chciałbym grać w reprezentacji, chciałbym pomagać jej bramkami i asystami. Cieszę się z tego, że mogę reprezentować mój kraj i zawsze chciałbym to robić jak najlepiej. To dla mnie najważniejsze – podsumował.

Mecz z Wyspami Owczymi odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 20:45. Z kolei wyjazdowy pojedynek z Albanią został zaplanowany na niedzielę, 10 września.

Zobacz również: Lato zareagował na wypowiedź Lewandowskiego. “Nie będzie mi mówił, jak mam się wypowiadać”

Komentarze