Selekcjoner Czechów: z nerwów odczuwałem ból żołądka

Selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy skomentował postawę swoich podopiecznych w piątkowym meczu z Polską (3:1). 61-latek przyznał, że temu spotkaniu towarzyszyła spora presja, a on sam zaryzykował składem i taktyką.

Jaroslav Silhavy
PressFocus Na zdjęciu: Jaroslav Silhavy
  • Czechy wygrały 3:1 z Polską na start kwalifikacji
  • Jaroslav Silhavy wziął udział w konferencji prasowej po tym meczu
  • 61-latek przyznał, że jego ekipa czuła sporą presję

“Trochę zaryzykowaliśmy”

Jaroslav Silhavy może być zadowolony z postawy swoich zawodników w spotkaniu z Polską, które inaugurowało eliminacje do EURO 2024. Przypomnijmy, że Czesi pokonali Biało-Czerwonych 3:1, dzięki czemu objęli prowadzenie w tabeli grupy E. Selekcjoner gospodarzy stwierdził, że przed piątkowym meczem jego drużyna czuła sporą presję, a wystawiając kilku debiutantów kosztem bardziej doświadczonych piłkarzy, trochę zaryzykował.

Z nerwów odczuwałem ból żołądka, mogę to teraz zdradzić. Zaczynają się kwalifikacje, więc wszyscy czujemy presję. Ponadto, graliśmy przeciwko rywalowi, który jest bardzo silny i ma świetnych zawodników. Spróbowaliśmy taktyki, którą ćwiczyliśmy przez niecały tydzień, a ona zadziałała. Czapki z głów dla chłopaków – powiedział Jaroslav Silhavy.

Trochę zaryzykowaliśmy, bo wybraliśmy taki, a nie inny skład, jednak wyszło nam to na dobre. Okazało się, że strategia na ten mecz była prawidłowa. Chcieliśmy grać prosty futbol, piłkę transportować do przodu, gdzie mieliśmy trzech silnych zawodników. Wszystko poszło po naszej myśli, a kilku piłkarzy zaliczyło swój debiut – dodał.

To zwycięstwo oczywiście doda nam bardzo ważnej pewności siebie – zakończył selekcjoner reprezentacji Czech.

Komentarze