Stokowiec dla Goal.pl: nie zadowala mnie rola ligowego średniaka

Piotr Stokowiec
Pressfocus Na zdjęciu: Piotr Stokowiec

W poniedziałek o godzinie 16:00 gościem naszego programu GOAL Extra Live był trener Zagłębia Lubin – Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec Miedziowych w rozmowie z Leszkiem Milewskim i Julkiem Sipiką opowiedział o tym, czego możemy spodziewać się po jego drużynie w przyszłym sezonie, a także uchylił rąbka tajemnicy odnośnie najbliższych transferów drużyny z Lubina.

  • Piotr Stokowiec był gościem naszego programu GOAL LIVE
  • Trener Zagłębia Lubin wypowiedział się na m.in. temat krytyki ze strony byłych podopiecznych
  • Szkoleniowiec zapowiedział także, kto będzie najnowszym wzmocnieniem Zagłębia

Ambitne plany Zagłębia Lubin na przyszły sezon

Kampania 2021/22 nie była w wykonaniu piłkarzy Zagłębia Lubin zbyt udana. Miedziowi niemal do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie, które finalnie udało się osiągnąć. Aspiracje sztabu, piłkarzy i przede wszystkim kibiców były jednak znacznie większe. Klub z Lubina poprzedni sezon zakończył na 13 miejscu, ale jak zapowiedział w rozmowie z Leszkiem Milewskim i Julkiem Sipiką Piotr Stokowiec, “klubu nie zadowala rola ligowego średniaka”.

– Chcemy odbudować powoli markę Zagłębia Lubin. Naszym celem jest powrót do czołówki Ekstraklasy. To proces, który będzie na pewno trwał. Ja jestem wierny projektowi, którego się podjąłem – stwierdził Stokowiec.

Szkoleniowiec Zagłębia Lubin został również zapytany o krytykę ze strony piłkarzy, z którymi współpracował w Lechii Gdańsk. Współpracę ze Stokowcem krytykował m.in. Conrado. Zdaniem Brazylijczyka, “trener miał staroświeckie podejście do piłki nożnej”.

– Na mój temat krąży wiele opinii i przebijają się w mediach te najgłośniej krzyczące. Jestem w stanie wymienić 100 piłkarzy, którzy chwalili sobie współpracę ze mną. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie pasuje. Uważam, że To nie trener powinien podobać się piłkarzom, tylko piłkarze trenerowi” – dodał trener Zagłębia Lubin.

Piotr Stokowiec w trakcie rozmowy zapewnił, że chciałby w przyszłym sezonie zdecydowanie lepiej zaznaczyć obecność Zagłębia w PKO BP Ekstraklasie. Uchylił on również rąbka tajemnicy odnośnie najbliższego transferu Miedziowych.

– Kibice znają mnie i jeśli mają zaufanie do mnie to wiedzą, że na pewno ostro wzięliśmy się do pracy Nie zadowala mnie rola średniaka i wiem ze to może potrwać, natomiast nie chce być nijaki. Chcemy być zdecydowanie lepsi i odegrać jaką rolę w tych rozgrywkach – skomentował.

– Jesteśmy o krok od podpisania Damjana Bohara. Mogę to zdradzić i mam nadzieję, że dyrektor nie będzie miał mi tego za złe – zapowiedział Stokowiec.

Całość rozmowy z Piotrem Stokowcem znajdziecie na naszym kanale Goal.pl w serwisie Youtube.

Komentarze