Śląsk Wrocław wciąż w grze o mistrzostwo. “To bardzo ważne trzy punkty”

Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań 2:1 w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy i tym samym wywarł presję na Jagiellonię Białystok. - To bardzo ważne trzy punkty - przyznał Jacek Magiera.

Jacek Magiera
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera
  • Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Wartą Poznań w sobotnim spotkaniu
  • Wojskowi tracą punkt do Jagiellonii Białystok, która jest liderem tabeli
  • Jacek Magiera na konferencji prasowej ocenił wczorajszy mecz

Jacek Magiera: Gonimy Jagiellonię i chcemy to kontynuować

Śląsk Wrocław w sobotę wieczorem na Tarczyński Arenie podejmował Wartę Poznań w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, a goście od 49. minuty grali w dziesiątkę. Jacek Magiera na konferencji prasowej ocenił występ swoich podopiecznych.

POLECAMY TAKŻE

Gratulacje dla drużyny. Cieszymy się bardzo, że wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że przyjedzie drużyna zdeterminowana. Nie tylko Śląsk, ale każdy zespół ma z nimi problemy. Grają intensywnie. Mecze z nimi są oparte na pojedynkach. Zmiana systemu i planu zdały egzamin w pierwszej połowie. Rywale mieli spore problemy by zagrać tak, jak ostatnio. Trener Szulczek przy kontuzji bramkarza zebrał drużynę i przedstawił alternatywny plan. W przerwie mówiliśmy o energii, wygrywaniu pojedynków i wychodzeniu do pressingu – powiedział Jacek Magiera cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Szybka czerwona kartka, wydawało się, że to ułatwi zadanie. Przez pewien moment odpuściliśmy bieganie, a to klucz by dalej odbierać piłkę. Gol dla Warty, dobra nasza kontra, niewykorzystana. Rywal natomiast skontrował i padł gol samobójczy. Zareagowaliśmy zmianami. Dobrze zagrali Jezierski i Szwedzik. Bardzo ważne trzy punkty, gonimy Jagiellonię. Chcemy to kontynuować – dodał.

Komentarze