Niespodziewane rozstanie w Zagłębiu Lubin

Martin Sevela
fot. PressFocus Na zdjęciu: Martin Sevela

Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowało, że funkcję trenera przestał pełnić Martin Sevela. 45-latek otrzymał ofertę z klubu z Saudi Professional League, na którą przystał.

  • Zagłębie Lubin poinformowało, że z klubem rozstał się Martin Sevela
  • 45-latek podjął decyzję o tym, aby spróbować swoich sił w lidze w Arabii Saudyjskiej
  • Na razie nie został ogłoszony następca słowackiego trenera

Szok w Zagłębiu Lubn

Zagłębie Lubin na cztery tygodnie przed startem nowej kampanii pozostaje bez szkoleniowca. Sevela spędził w klubie z Lubina prawie dwa lata. Debiut w szeregach Miedziowych zaliczył 21 września 2019 roku, gdy Zagłębie mierzyło się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:4.

“Z dniem dzisiejszym Martin Sevela przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. 45-letni szkoleniowiec zdecydował się skorzystać z oferty arabskiego klubu Saudi Professional League i od nowego sezonu rozpocznie już pracę w nowym zespole” – brzmi oficjalny komunikat Zagłębia Lubin.

Na razie nie wiadomo, kto przejmie stery nad ekipą z Lubina. Chociaż wymieniani się już pierwsi kandydaci. Mowa między innymi o Adamie Nawałce, Jerzym Brzęczku, czy łączonym z klubem z Lubina już pod koniec ostatniej kampanii Marcinie Broszu.

Zagłębie nowy sezon zacznie 26 lipca. Pierwszym rywalem Miedziowych będzie Wisła Kraków, z którą lubinianie zagrają na stadionie przy Reymonta. Tymczasem pierwszy mecz na swoim obiekcie Zagłębie zagra 30 lipca, mierząc się z Górnikiem Łęczna.

Czytaj więcej: Kolejny polski zawodnik dołączył do klubu z Serie A

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 17:49.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze