Michniewicz na gorącym krześle. Brzęczek łączony z Legią

Jerzy Brzęczek
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Legia Warszawa może przeżyć niebawem rewolucję na ławce trenerskiej. Najnowsze doniesienia na temat tego, co może mieć niebawem miejsce w klubie ze stolicy Polski, ujawnił Przegląd Sportowy. Podobno jednym z kandydatów na następcę Czesława Michniewicza jest Jerzy Brzęczek.

  • Legia Warszawa przed starciem z SSC Napoli jest w trudnym położeniu
  • Wojskowi w trakcie minionego weekendu ponieśli kolejną porażkę ligową w tym sezonie
  • Aktaulny mistrz Polski plasuje się obecnie w lidze tuż nad strefa spadkową, co nie wróży najlepiej Czesławowi Michniewiczowi

Legia szuka nowego trenera?

Legia Warszawa w przeszłości nawiązywała już kontakt z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski. Brzęczek był blisko objęcia sterów nad Wojskowymi niedługo przed tym, zanim zdecydował się objąć stery nad drużyną narodową. Ostatecznie Wisła Płock, w której pracował trener, nie wyraziła zgody na taki ruch.

Legia w tej kampanii prezentuje dwa oblicza. W europejskich pucharach Wojskowi zaliczyli dwa zwycięstwa w Lidze Europy. Mistrzowie Polski w pokonanym polu pozostawili Spartak Moskwa (1:0) i Leicester City (1:0). Aczkolwiek w lidze legioniści rozczarowują, mając już sześć porażek w dziewięciu rozegranych meczach.

Nie brakuje głosów, że przedstawiciele władz Legii na czele z prezesem Dariuszem Mioduskim myślą o roszadzie na stanowisku trenera. Jednym z kandydatów ma być Brzęczek, pozostający aktualnie bez zatrudnienia.

Były selekcjoner reprezentacji Polski nie jest jednak jedyną opcją dla władz klubu ze stolicy Polski. Jednym z kandydatów jest również Marcin Brosz. Spekuluje się natomiast, że faworytem Dariusza Mioduskiego na następcę Michniewicza jest Marek Papszun, prowadzący obecnie Raków Częstochowa.

Można jednak przypuszczać, że ewentualna zmiana trenera w Legii może mieć miejsce dopiero w listopadzie, gdy będzie miała miejsce przerwa na spotkania reprezentacyjne. Tym samym aktualny opiekun mistrzów Polski ma jeszcze sześć meczów na poprawę swoich notowań, w tym dwa arcyważne z SSC Napoli.

Czytaj więcej: Koszmar Legii trwa! Lech nie pozostawił złudzeń w Warszawie [WIDEO]

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:04.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze