Bandycki faul na Rodrygo w Copa America. To mogła być poważna kontuzja

Nahitan Nandez dopuścił się bandyckiego faulu w meczu Copa America pomiędzy Urugwajem i Brazylią. Prawy defensor brutalnie zaatakował Rodrygo mogąc zafundować gwiazdorowi Realu Madryt bardzo długi rozbrat z piłką. Na szczęście obyło się bez kontuzji.

Rodrygo
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Rodrygo

Rodrygo miał wiele szczęścia w meczu z Urugwajem

Mecz ćwierćfinałowy Copa America Urugwaj – Brazylia był bardzo zacięty. Zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nóg i zaciekle walczyli o każdą piłkę. To przerodziło się w dość brutalne widowisko, bowiem arbiter odgwizdał aż 41 fauli. Jednym z nich było wręcz bandyckie zachowanie reprezentanta Urugwaju Nahitana Nandeza.

POLECAMY TAKŻE

Nandez brutalnie potraktował Rodrygo w 72. minucie spotkania. Obrońca Urugwaju na wślizgu wyprostowaną nogą zaatakował gwiazdę Realu Madryt powodując u niego podkręcenie kostki. Sytuacja wyglądała bardzo brutalnie i można mówić w tej sytuacji o cudzie, że obyło się bez poważnej kontuzji, która mogła wykluczyć Rodrygo z gry nawet na kilka miesięcy.

Co ciekawe, arbiter w tej sytuacji musiał skorzystać z pomocy VAR, aby wyrzucić Nandeza z boiska. Początkowo sędzia ukarał defensora Urugwaju jedynie żółtym kartonikiem. Ostatecznie podjął jednak słuszną decyzję, by zamienić ją na kartkę koloru czerwonego.

Mecz nie obył się jednak bez kontuzji. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania plac gry musiał opuścić Ronald Araujo, który doznał urazu mięśniowego. Finalnie pojedynek zakończył się zwycięstwem Urugwaju po rzutach karnych. Regulaminowy czas gry i dogrywka nie przyniosły goli.

Zobacz również: Kiwior coraz bliżej hitowego transferu. Włoski gigant zgłosił się do Arsenalu!

Komentarze