Nagelsmann podejmuje w Bayernie zbyt duże ryzyko?

Julian Nagelsmann
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Niedawna porażka Bayernu Monachium z Augsburgiem (1:2) odbiła się w Niemczech szerokim echem. Kicker zastanawia się, czy Julian Nagelsmann nie podejmuje zbyt dużego ryzyka, przez co Bawarczycy stracili bezpieczną przewagę w tabeli Bundesligi.

  • Bayern Monachium w piątek niespodziewanie przegrał z Augsburgiem (1:2)
  • Potknięcie mistrzów wykorzystała Borussia Dortmund, zbliżając się do lidera na dystans punktu
  • Niemieckie media zastanawiają się, czy Julian Nagelsmann nie podejmuje zbyt wielkiego ryzyka jako szkoleniowiec Die Roten

Choć Bayern Monachium to niekwestionowany hegemon Bundesligi, jego niedawna porażka odbiła się w Niemczech szerokim echem. Die Roten szybko przegrywali z Augsburgiem 0:2, a gol Roberta Lewandowskiego okazał się jedynie honorowym.

Niemiecki Sport podkreśla, że w pierwszej połowie Bawarczycy wyglądali na ospałych, a ostateczna porażka była w odniesiona w pełni zasłużenie. Kicker, zaś, zastanawia się, czy Julian Nagelsmann nie podjął zbyt wielkiego ryzyka w kontekście decyzji personalnych i taktycznych. Wszak jego poprzednicy, Jupp Heynckes i Hansi Flick, notowali najlepsze rezultaty, korzystając głównie z jednej formacji i nie nazbyt często rotując składem.

Dodatkowo w starciu z Augsburgiem okazało się, że wciąż nie odnaleziono godnych następców Davida Alaby i Jerome’a Boatenga. Benjaminovi Pavardowi brakuje stabilności, zaś Omar Richards odstawał pod względem jakości. Sport ocenił go na 4,5 w sześciopunktowej skali, w której 1 to występ wybitny, a 6 niezwykle słaby. Ponadto Alphonso Davies ma problem ze zrównoważeniem gry w obronie i ataku, przez co po jego stronie pojawiają się dziury. Jednocześnie Nagelsmann ma związane ręce, bo przez koronawirusa nie mógł skorzystać z Joshuy Kimmicha i Niklasa Suele.

Nie ma sensu bić na alarm, wszak Bayern Monachium to wciąż lider Bundesligi, a awans z grupy Ligi Mistrzów zapewnił sobie, mając dwa mecze w zanadrzu. Ale Borussia Dortmund wykorzystała potknięcie Die Roten i na ten moment traci do Bawarczyków zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli.

Dynamo Kijów
Bayern Monachium
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. listopada 2021 18:40.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Nieszczepieni piłkarze Bayernu stracą fortunę. Klub podjął decyzję.

Komentarze