Manuel Neuer zdradza plany na przyszłość. “To byłaby opcja”

Manuel Neuer zbliża się do piłkarskiej emerytury. 38-latek wciąż jest pierwszym bramkarzem Bayernu Monachium, ale nie będzie grał w nim wiecznie. Postanowił zdradzić swoje wstępne plany na przyszłość.

Manuel Neuer
Obserwuj nas w
fot. Meng Gao / Alamy Na zdjęciu: Manuel Neuer

Neuer otwiera się na wyprowadzkę z Europy

Manuel Neuer ma 38 lat i wciąż jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie. Jest niekwestionowanym numerem jeden w Bayernie Monachium oraz reprezentacji Niemiec, choć wydawało się, że ktoś zdoła wreszcie posadzić go na ławce rezerwowych. Tak się nie stało, bowiem wystąpił na Euro 2024 we wszystkich dotychczasowych czterech spotkaniach.

POLECAMY TAKŻE

Nie ulega wątpliwościom, że ten stan nie będzie trwał wiecznie i Bayern wreszcie znajdzie bramkarza, który zastąpi legendarnego weterana. Być może stanie się to w przyszłym roku, kiedy to wygaśnie jego umowa. W tej chwili jest za wcześnie, aby mówić o ewentualnych negocjacjach z Bawarczykami. Sam Neuer otworzył się za to w kontekście swojej przyszłości, zdradzając, że kuszącą opcją byłaby przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych. Kategorycznie wykluczył za to grę w Arabii Saudyjskiej lub Katarze.

– W razie czego opcją jest MLS. Rozmawiałem o tym z Bastianem Schweinsteigerem, który tam grał. Trzeba będzie to dokładnie przemyśleć. Grają tam dużo na sztucznej murawie, a nie jest ona idealna dla bramkarzy.

– Zawsze miałem różne zapytania i oferty, ale wiedziałem, że Bayern będzie dla mnie najlepszym miejscem ze względu na środowisko i drużynę. Choć nigdy nie należy mówić nigdy, to przyznam, że nie przeniosę się do Arabii Saudyjskiej lub Kataru – wyznał Neuer.

Komentarze