Lewandowski z szansą na wygranie FIFA The Best. Ogłoszono nominacje

Robert i Anna Lewandowscy
Pressfocus Na zdjęciu: Robert i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski może wygrać drugi raz z rzędu plebiscyt FIFA The Best. Nagroda ta jest odpowiednikiem Złotej Piłki.

  • FIFA doceniła Roberta Lewandowskiego
  • Polak znalazł się na liście nominowanych do nagrody FIFA The Best
  • O tym, czy napastnik Bayernu wygra tę statuetkę drugi raz z rzędu, przekonamy się w styczniu 2022 roku

Lewandowski znów wyróżniony?

W 2020 roku nikt nie miał wątpliwości, że Złotą Piłkę powinien otrzymać Robert Lewandowski. Polak wygrał wówczas między innymi Ligę Mistrzów, a jego dorobek strzelecki zwiększał się właściwie co spotkanie. France Football postanowiło jednak wówczas, że odwoła plebiscyt. W związku z tym FIFA stworzyła własną nagrodę. Pierwszym wyróżnionym w historii był właśnie Lewandowski.

Napastnik Bayernu w tym roku ma szansę na drugą statuetkę z rzędu. Jest jednym z faworytów. Lewandowski pobił między innymi rekord strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi (41). W 2021 roku zdobył już zaś 63 bramki. Żaden inny gracz nie może się tych pochwalić.

O nagrodę FIFA The Best rywalizować będzie 11 piłkarzy. Oprócz Polaka są to: Lionel Messi (Paris Saint-Germain), Mohamed Salah (Liverpool FC), Karim Benzema (Real Madryt), Neymar (Paris Saint-Germain), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), N’Golo Kante (Chelsea FC), Jorginho (Chelsea FC), Kevin De Bruyne (Manchester City), a także Erling Haaland (Borussia Dortmund).

W trwającym do 10 grudnia pierwszym etapie, głosują internauci, którzy oddają głosy na stronie internetowej FIFY. Wyłonią one finałową trójkę, która zostanie zaproszona na 17 stycznia do Zurychu na galę FIFA Football Awards, podczas której głoszony zostanie zwycięzca plebiscytu.

Czytaj także: Szpital w Bayernie. Długa lista nieobecnych na mecz Ligi Mistrzów

Komentarze