Szpital w Bayernie. Długa lista nieobecnych na mecz Ligi Mistrzów

Piłkarze Bayernu Monachium
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu Monachium

Bayern Monachium we wtorek wieczorem zmierzy się z Dynamem Kijów w spotkaniu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ekipa z Allkianz Arena podejdzie do potyczki poważnie osłabiona. Wpływ na taki stan rzecz ma przede wszystkim trudna sytuacja covidowa w szeregach Bawarczyków.

  • Bayern Monachium we wtorek zagra z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów
  • Niemiecka ekipa do starcia z zespołem z Ukrainy podejdzie poważnie osłabiona
  • Bawarczycy będą musieli radzić sobie bez ośmiu zawodników

Bayern z kłopotami kadrowymi

Bayern Monachium w trakcie ostatniego treningu przed potyczką z Dynamem Kijów był osłabiony brakiem aż ośmiu zawodników. Mimo wszystko szkoleniowiec niemieckiej ekipy stara się nie tracić pozytywnego nastawienia.

– Nie sądzę, żeby nieobecność kilku piłkarzy wpłynęło negatywnie na zespół. Musimy sobie z tym jakoś poradzić. To jest sytuacja, dzięki której możemy się rozwijać i jako Bayern tak podchodzimy do sprawy – powiedział Julian Nagelsmann cytowany Westfalen-blatt.de.

Ekipa z Monachium jest już pewna gry w fazie pucharowej elitarnych rozgrywek. Niemniej Bayern ma plan, aby we wtorek wieczorem zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Augsburgiem (1:2) w trakcie minionego weekendu w Bundeslidze.

Monachijski zespół w starciu z drużyną z Ukrainy będzie musiał radzić sobie bez: Niklasa Suele, Josipa Stanisica, Joshuy Kimmicha, Serge’a Gnabry’ego, Jamala Musiali, Erica Maxima Choupo-Motinga i Michael Cuisance’a

Kłopoty kadrowe Bayernu mają miejsce dwa tygodniem przed hitem ligi niemieckiej, w którym Bawarczycy zmierzą się z Borussią Dortmund. Starcie odbędzie się już 4 grudnia.

Czytaj więcej: Nagelsmann podejmuje w Bayernie zbyt duże ryzyko?

Dynamo Kijów
Bayern Monachium
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. listopada 2021 18:40.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze