Lewy się nie zatrzymuje! Polak z dubletem przeciwko Unionowi

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium rozgrywa mecz z Unionem Berlin w ramach 27 kolejki. Już na samym starcie drugiej połowy prowadzą 4:0, a dwa z tych goli strzelił niezawodny Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium rozgrywa spotkanie z Unionem Berlin w 27. kolejce Bundesligi
  • Na początku drugiej połowy Bawarczycy prowadzą już 4:0, a dublet ustrzelił Robert Lewandowski
  • Polak najpierw wykorzystał rzut karny, a później wykorzystał podanie Jamala Musiali

Lewandowski z dubletem – ma już na koncie 31 ligowych bramek

Robert Lewandowski pozostaje kluczowy dla Bayernu Monachium. Bawarczycy w sobotę rozegrali spotkanie w ramach 27. kolejki Bundesligi. Ich rywalem był Union Berlin. Rekordowi mistrzowie Niemiec szybko objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Kingsleya Comana i Tanguya Nianzou.

Robert Lewandowski dał o sobie znać dopiero tuż przed przerwą. Polak stanął przed okazją w postaci rzutu karnego. Rzecz jasna, kapitan Biało-czerwonych jest prawdziwym ekspertem w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła i tym razem również nie dał szans Andreasowi Luthe’owi.

Po zmianie stron Lewy dołożył do tego gola z gry. Bayern Monachium przyspieszył akcję, po której w pole karne wpadł Jamal Musiala. Młody pomocnik poczekał, aż Lewandowski wbiegnie, po czym wystawił mu futbolówkę, jak na złotej tacy.

Dublet 33-latka oznacza, że w tym sezonie ma już na koncie 31 ligowych trafień. Mecz z Unionem Berlin wciąż trwa.

Czytaj węicej: Nagelsmann domaga się nowej umowy dla Lewandowskiego.