Kibice w Niemczech protestują. Mecz Bundesligi przerwany

Kibice w Niemczech od kilku dni protestują z powodu planów sprzedaży praw telewizyjnych do meczów 1. i 2. Bundesligi. Sobotni mecz Unionu Berlin z Wolfsburgiem musiał zostać z powodu zachowania fanów przerwany.

Mecz Unionu z Wolfsburgiem
IMAGO / HMB-Media Na zdjęciu: Mecz Unionu z Wolfsburgiem
  • Kibice w Niemczech protestują
  • Sobotni mecz Unionu z Wolfsburgiem przerwano
  • Na boisko wrzucano piłki tenisowe

Fani w Bundeslidze protestują

Kibicom w Niemczech nie podobają się doniesienia o nowej umowie telewizyjnej. 25 z 36 klubów 1. i 2. Bundesligi zgodziło się na to, by część praw związanych z zarządzaniem rozgrywkami przekazać prywatnym podmiotom. Fani obawiają się między innymi tego, że mecze niemieckiej piłki – śladem Hiszpanii i Włoch – mogłyby zacząć odbywać się na Bliskim Wschodzie.

W ramach protestów kibice przerwali piątkowy mecz Borussii Dortmund z Freiburgiem. Na boisku lądowały rożne przedmioty, od monet po piłki tenisowe. W sobotę do identycznych zdarzeń doszło w starciu Unionu Berlin z Wolfsburgiem.

Starcie to zostało przerwane na kilkanaście minut. Ostatecznie udało je się dokończyć. Gospodarze wygrali po bramce Danilho Doekhiego 1:0.