Borussia nie zawiodła w trudnym meczu. Nagrodą fotel lidera

Borussia Dortmund jest niepokonana po sześciu kolejkach Bundesligi. W piątkowy wieczór BVB ograła na wyjeździe 3:1 Hoffenheim, dzięki czemu jest liderem tabeli.

Piłkarze Borussi Dortmund
IMAGO Na zdjęciu: Piłkarze Borussi Dortmund
  • Borussia Dortmund wygrała trzeci mecz z rzędu w lidze
  • BVB ograła na wyjeździe Hoffenheim 3:1
  • Nagrodą za wygraną jest fotel lidera tabeli Bundesligi

Borussia Dortmund znów zwycięska

Bundesliga na piątek 29 września wyznaczyła mecz czołowych drużyn w tabeli, co miało oznaczać interesujące widowisko. Nudy w potyczce Hoffenheim kontra Borussia Dortmund nie było.

Wynik po kilkunastu minutach otworzył Niclas Fullkrug, który nie zawiódł w polu karnym. Niedługo później na gola BVB odpowiedział Andrej Kramaric. Chorwat wykorzystał rzut karny. Na przerwę z wynikiem 2:1 schodzili goście, ponieważ Marco Reus znalazł się w odpowiednim miejscu i o właściwej porze. Niemiec szczęśliwie pokonał bramkarza.

Po zmianie stron Hoffenheim nie było już tak groźne w ofensywie. Nieco zwolniła również Borussia, która w doliczonym czasie gry przypieczętowała triumf bramką na 3:1. Julian Ryerson wykończył pewnie solową akcję i dał BVB fotel lidera tabeli Bundesligi.