Bundesliga: niespodzianka w Lipsku, skuteczna końcówka Leverkusen, Borussia Dortmund straciła oczka – podsumowanie 27. kolejki

Peter Gulacsi
PressFocus Na zdjęciu: Peter Gulacsi

Wyniki 27. kolejki Bundesligi. W niedzielę zostały rozegrane trzy potyczki. W pierwszym meczu RB Lipsk tylko zremisował z Frankfurtem 0:0. Potem Wolfsburg przegrał po golach w końcówce z Leverkusen 0:2. W trzecim meczu Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z FC Koeln 1:1. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich spotkań.

Bez goli w Lipsku, Wolfsburg przegrał w końcówce, Borussia oddaliła się od mistrzostwa

W pierwszej konfrontacji RB Lipsk grał u siebie z Eintrachtem Frankfurt. Po pierwszej połowie gospodarze remisowali z Orłami 0:0. W drugiej części gry ten rezultat nie uległ zmianie. Gospodarze są niepokonani w Bundeslidze już od 5 lutego. W drugim spotkaniu Wolfsburg rywalizował z Leverkusen. Aptekarze triumfowali 2:0. Oba gole zdobył w końcówce Paulinho. Bartosz Białek wszedł na boisko w 88. minucie.

W trzecim meczu Borussia Dortmund grała na wyjeździe z FC Koeln. Gracze BVB wyszli na prowadzenie po bramce Mariusa Wolfa. Jeszcze przed przerwą wyrównał Sebastian Andersson. Ostatecznie więcej bramek nie było i mecz zakończył się remisem. W tym momencie dortmundczycy tracą sześć oczek do liderującego Bayernu. Do końca sezonu zostało siedem kolejek.