Bundesliga: niespodzianki w Lipsku i Berlinie, czyste konto Gikiewicza – podsumowanie 17. kolejki

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 17. kolejki Bundesligi. W popołudniowych zmaganiach wygrały drużyny Unionu Berlin, Eintrachtu Frankfurt i Arminii Bielefeld (sensacyjna wiktoria nad RB Lipsk). Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Fuerth – Augsburg (w szeregach gości cały mecz rozegrał Rafał Gikiewicz). W ostatniej potyczce Hertha Berlin wygrała z Borussią Dortmund 3:2. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Lipsk znowu zawiódł, Wieśniaki uratowały punkt, zwycięska Hertha

Gracze Bochum przegrali na swoim stadionie z Unionem Berlin. Jedynego gola zdobył w 16. minucie Max Kruse. Skromne zwycięstwo zanotowali też piłkarze Eintrachtu, którzy ograli 1:0 ekipę z Moguncji.

Greuther Fuerth zremisowało u siebie z Augsburgiem 0:0. Poza Gikiewiczem całe spotkanie w szeregach gości rozegrał na prawej obronie Robert Gumny. W czwartej potyczce Lipsk sensacyjnie przegrał u siebie z Arminią Bielefeld 0:2. W innym spotkaniu Hoffenheim uratowało punkt w starciu z Gladbach. Gola na wagę remisu zdobył zaś w samej końcówce Kevin Akpoguma.

W ostatniej potyczce Hertha Berlin niespodziewanie wygrała z Borussią Dortmund 3:2, chociaż to rywale otworzyli wynik tej konfrontacji. Krzysztof Piątek był tylko rezerwowym i nie wszedł nawet na minutę…