Bayern – Wolfsburg: Lewandowski z golem, Bawarczycy zrobili swoje

Robert Lewandowski

Bayern Monachium w pierwszym meczu 17. kolejki Bundesligi pokonał przekonująco VfL Wolfsburg (4:0). Całe zawody w szeregach ekipy z Allianz Arena zaliczył Robert Lewandowski, który okrasił występ golem.

• Bayern Monachium wywalczył w piątkowy wieczór 14. zwycięstwo w sezonie
  • Mistrzowie Niemiec moga pochwalić się aktualnie dorobkiem 43 punktów na koncie
  • 19. bramkę w tym sezonie ligi niemieckiej zdobył Lewy, który o trzy trafienia wyprzedza Erlinga Haalanda w klasyfikacji najlepszych strzelców

Bayern sprawił lanie Wilkom

Bayern Monachium przystępował do potyczki z Wilkami w roli zdecydowanego faworyta. Mimo że Bawarczycy zagrali poważnie osłabieni. Zabrakło w ich szeregach przede wszystkim Joshuy Kimmicha, czy Corentina Tolisso. Był natomiast obecny Robert Lewandowski. W szeregach gości w wyjściowym składzie nie znalazł się natomiast Bartosz Białek, który całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami meczu, w którym zgodnie z oczekiwaniami stroną dominująca byli gospodarze. Bayern już w siódmej minucie objął prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Reprezentant Niemiec dobił strzał Serge’a Gnabry’ego, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Jeszcze w pierwszej połowie okazje na kolejne gole dla Bawarczyków mieli Leroy Sane i Jamal Musiala. Pierwszemu na przeszkodzie stanął jednak golkiper rywali. Drugi próbował skierować piłkę do siatki po uderzeniu głową, ale również bez efektu.

Po zmianie stron ekipa Nagelsmanna dołożyła kolejne trafienia. Najpierw w 57. minucie Dayot Upamecano wykorzystał podanie Muellera. Tymczasem w 60. minucie kapitalnym strzałem popisał się Sane, który zdobył bramę w stylu Arjena Robbena.

Wynik rywalizacji na 4:0 ustalił z kolei Robert Lewandowski. Polski napastnik w 87. minucie strzałem z bliska pokonał bramkarz rywali i wkalkulowana porażka Wolfsburga stała się faktem. Kapitan Biało-czerwonych zakończył rok w Bundeslidze z dziewiętnastoma golami w tym sezonie Bundesligi.